Trwa ładowanie...

Stołeczna policja ma nowego szefa. Wcześniej odpowiadał za pion kryminalny

"Dał się poznać jako rzetelny i kompetentny oficer"

Stołeczna policja ma nowego szefa. Wcześniej odpowiadał za pion kryminalny
d25hlm0
d25hlm0

Inspektor Robert Żebrowski został nowym komendantem stołecznym policji. Jego poprzednik nadinsp. Michał Domaradzki został odwołany w lutym br. Żebrowski dotychczas był p.o. zastępcy szefa stołecznego policji.

Nowego komendanta stołecznego policji na wniosek szefa policji nadisnp. Jarosława Szymczyka powołał minister SWiA Mariusz Błaszczak. Informacja o nowym szefie KSP pojawiła się w piątek po południu na stronie warszawskiej policji.

Nowy szef stołecznej policji służy w formacji od 24 lat; jest związany z pionem kryminalnym. Od 2007 roku był szefem Komendy Powiatowej Policji w Otwocku; potem w 2013 był szefem KPP w Mińsku Mazowieckim.

Na początku 2015 roku insp. Żebrowski został komendantem rejonowym na warszawskiej Ochocie, w marcu br. został p.o. komendanta stołecznego - odpowiadał właśnie za pion kryminalny.

Podczas jego wprowadzenie insp. Piotr Owsiewski, który dotąd pełnił obowiązki szefa stołecznej policji podkreślał, że "Żebrowski dał się poznać jako rzetelny i kompetentny oficer". Nowy szef policji ma 46 lat.

d25hlm0
d25hlm0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25hlm0
Więcej tematów