Startowali na prezydenta i radnego Warszawy. Niczego nie zdobyli
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła już oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Chociaż startowali w wyborach na prezydenta Warszawy, to nawet do Rady Warszawy nie udało im się dostać.
26.10.2018 | aktual.: 26.10.2018 16:27
Piotr Guział, były burmistrz Ursynowa i radny Warszawy - ubiegał się o urząd prezydenta i jednocześnie na radnego Ursynowa. We wrześniu zrezygnował z kandydowania, popierając kandydata PiS, Patryka Jakiego. Miał zostać wiceprezydentem miasta. Po wyborach okazało się, że musi odejść z polityki.
Jan Śpiewak z Komitetu Wygra Warszawa - był liderem na liście do rady Warszawy i ubiegał się o fotel prezydenta. Aktywista zdobył 5049 głosów na radnego, a 2,99 proc. na prezydenta Warszawy.
Paulina Piechna-Więckiewicz, przedstawicielka Komitetu Wygra Warszawa Jana Śpiewaka - od 2006 roku do 2018 roku była radną Warszawy. W tegorocznych wyborach nie dostała wystarczającego poparcia (3220 głosów). Wcześniej współtworzyła stowarzyszenie Inicjatywa Polska.
Justyna Glusman z Komitetu Ruchy Miejskie dla Warszawy - kandydowała na prezydenta, uzyskując 2,32 proc. poparcia. Była liderką listy z okręgu Śródmieście i Ochota, zdobywając 5533 proc. głosów.
Piotr Ikonowicz, lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej - kandydował z okręgu Praga-Północ i Białołęka oraz na prezydenta Warszawy. Zdobył 2430 głosów na radnego, a w wyborach na prezydenta zdobył 0,82 proc. poparcia.
Andrzej Rozenek z komitetu SLD Lewica Razem - starował na prezydenta i radnego Warszawy z okręgu Śródmieście i Ochota, gdzie był "jedynką" na liście. Zdobył 5131 proc. głosów, a w wyborach prezydenckich zdobył 1,5 proc. (13 370 głosów).
Jacek Wojciechowicz, były wiceprezydent Warszawy - do Rady Warszawy startował z okręgu Targówek, Wawer i Wesoła. Zdobył 2634 głosów. Ponadto kandydował na prezydenta Warszawy, uzyskując 8 miejsce (1,01 proc.).
Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl