Trwa ładowanie...

Spowodował alarm bombowy... dla żartu

25-letni Dominik K. poinformował o podłożeniu bomby w budynku sądu przy Chopina

Spowodował alarm bombowy... dla żartu
d2f4dgn
d2f4dgn

11 lutego po godzinie 10:00 na numer alarmowy Policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował o podłożeniu bomby w budynku sądu przy ul. Chopina. Kilka minut później taki telefon odebrano również w jednym z sekretariatów sądu. Policjanci natychmiast podjęli akcję. Na miejscu pojawiły się wszystkie służby: straż pożarna, pogotowie ratunkowe i energetyczne. Policjanci pomagali w ewakuacji 500 osób z sądu. W sprawdzeniu pirotechnicznym wziął udział również pies tropiący do wykrywania ładunków wybuchowych.

Zgłoszenie nie potwierdziło się i policjanci nie znaleźli ładunku. Operacyjni zaczęli pracować nad sprawą od momentu zakończenia akcji sprawdzenia pirotechnicznego. Ustalili, że za fałszywym alarmem stoi 25-letni Dominik K. Mężczyzna został wczoraj zatrzymany. Przyznał, że zrobił to dla żartu.

Ten żart będzie go sporo kosztował. Dominik K. usłyszał zarzuty spowodowania fałszywego alarmu i związanych z tym czynności instytucji publicznych. Za taki czyn kodeks karny przewiduje nawet 8 lat pozbawienia wolności. Dominik K. jest znany policji. Był notowany za kradzieże i posiadanie narkotyków. W grudniu opuścił areszt śledczy. Policjanci ze Śródmieścia będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie 25-latka.

d2f4dgn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f4dgn
Więcej tematów