Trwa ładowanie...

Skrzyżowanie Żwirki i Wigury z Banacha wreszcie będzie bezpieczne?

Właśnie zakończyła się jego gruntowna przebudowa.

Skrzyżowanie Żwirki i Wigury z Banacha wreszcie będzie bezpieczne?
d23y2s5
d23y2s5

Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że kierowcy, rowerzyści i piesi mogą już korzystać ze skrzyżowania Żwirki i Wigury z Banacha, po przeprowadzonym remoncie. Od teraz ma być o wiele lepiej, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i funkcjonalność. Niestety w tym miejscu przez lata dochodziło do licznych kolizji i wypadków, ponieważ wielu kierowców nie zwracało uwagę na kształt tego skrzyżowania, a sygnalizacja była już w opłakanym stanie.

Dlatego w ramach prac wydzielone zostały pasy do skrętu w lewo w obu relacjach. Kierowcy jadący od południa, którzy chcą skręcić z ul. Żwirki i Wigury w Banacha otrzymali dwa dedykowane pasy i osobną fazę sygnalizacji świetlnej. Poszerzony został też sam wlot w ulicę Banacha. ZDM zlikwidował również centralną wysepkę na środku skrzyżowania, wyznaczając przy okazji dodatkową dla sygnalizatora. Modernizacja objęła także chodniki i ścieżki rowerowe, a popularna trasa łącząca Banacha z Polem Mokotowskim została poszerzona.

Przede wszystkim jest bezpieczniej i wygodniej.

— ZDM Warszawa (@ZDM_Warszawa)

d23y2s5

Wreszcie kompleksową wymianę przeszła sygnalizacja świetlna. Pojawiły się między innymi: dodatkowe przyciski i automatyczna detekcja rowerzystów oraz pieszych.

d23y2s5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23y2s5
Więcej tematów