Trwa ładowanie...

ŚDM: Warszawskie Dni w Diecezjach. Zmiany w organizacji ruchu

Po szczycie NATO i Tour de Pologne mieszkańców stolicy czeka kolejne wydarzenie: Dni w Diecezjach, poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

ŚDM: Warszawskie Dni w Diecezjach. Zmiany w organizacji ruchu
d1j126g
d1j126g

*W Warszawie, w dniach poprzedzających Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, zaplanowano Dni w Diecezjach. Od 20 do 25 lipca w wielu miejscach w stolicy odbędą się liczne uroczystości. Z tego względu warszawiacy będą musieli liczyć się z wieloma zmianami w organizacji ruchu: min. zostaną uruchomione specjalne trasy objazdowe. *

*21 lipca *na pl. marsz. J. Piłsudskiego odbędzie się koncert „Wiara.Nadzieja.Miłość”. Dla autobusów linii E-2, 102, 105, 107, 111, 128 i 175 w sąsiedztwie placu będą obowiązywały trasy objazdowe. Metro przed i po koncercie będzie kursowało co około 3 minuty.

W godzinach 10.00-17.30 zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia pl. marsz. J. Piłsudskiego. Autobusy linii 111 w kierunku Gocławia będą kursowały trasą objazdową – od pl. Bankowego pojadą ulicą Marszałkowską i Królewską.

Od godziny 17.30 do 22.00 nieprzejezdne będą dodatkowo ulice: wschodnia jezdnia pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewska (od Marszałkowskiej do Krakowskiego Przedmieścia), Focha, Moliera i Wierzbowa. Dla autobusów linii E-2,* 102, 105, 107, 111, 128i 175*będą obowiązywały trasy objazdowe:

  • E-2, 111w obu kierunkach: od pl. Bankowego: Senatorska – Miodowa - Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat i dalej swoimi trasami
  • 102, 105 w kierunkach PKP Olszynka Grochowska, Browarna: od skrzyżowania Królewska / Marszałkowska: Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska i dalej swoimi trasami; w kierunkach Młynów, Os. Górczewska: od skrzyżowania Świętokrzyska / Nowy Świat: Świętokrzyska – Marszałkowska – Królewska i dalej swoimi trasami
  • 107 w kierunku Kierbedzia: od skrzyżowania Królewska / Marszałkowska: Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – Krucza i dalej swoją trasą; w kierunku Esperanto: od skrzyżowania pl. Powstańców Warszawy / Świętokrzyska: Świętokrzyska – Marszałkowska i dalej swoją trasą
  • 128 w kierunku pl. Piłsudskiego: od skrzyżowania Nowy Świat / Świętokrzyska: Świętokrzyska – Mazowiecka – Kredytowa – PL. MAŁACHOWSKIEGO; w kierunku Szczęśliwice:PL.MAŁACHOWSKIEGO – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska – Nowy Świat i dalej swoją trasą
  • 175 w kierunku pl. Piłsudskiego: od skrzyżowania Królewska / Krakowskie Przedmieście: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – pl. Bankowy – al. Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA; w kierunku Lotnisko Chopina:BIELAŃSKA – Bielańska – Senatorska – Miodowa i dalej swoją trasą.
d1j126g

Przed koncertem, do godziny 19.30 metro na pierwszej linii będzie kursowało co 3 minuty, a na drugiej – co 3-4 minuty. Po zakończeniu koncertu od godziny 22 do 23.30 pociągu metra na obu liniach będą podjeżdżały na stacje co 3 minuty.

23 lipca, w ramach Warszawskich Dni w Diecezjach – odbędą się uroczystości w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz w Świątyni Opatrzności Bożej. Autobusy linii 516 i 518 zostaną skierowane na trasy objazdowe, a 217 i 522 dojadą tylko do Osi Królewskiej.

W celu ułatwienia dojazdu do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej na Tarchominie zostaną uruchomione dodatkowe kursy* linii 509*. W godzinach 12.30-15.30 autobusy będą kursowały jednokierunkowo na trasie: DW. WSCHODNI (LUBELSKA) – Lubelska – Zamoyskiego – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Modlińska – Światowida – Stefanika – Strumykowa – Światowida – NOWODWORY.

W godzinach 14.00-22.00 zamknięty dla ruchu będzie pas jezdni ulicy Świderskiej w kierunku ulicy Mehoffera. Autobusy linii 516 i 518 jadące w kierunku Nowodworów zostaną skierowane na trasyobjazdowe. Od skrzyżowanie Ćmielowskiej i Światowida – 516 pojedzie ulicami Światowida i Mehoffera, a 518 – Ćmielowską i Światowida.

d1j126g

W Wilanowie, od godziny 14 do godziny 22, nieprzejezdna będzie al. Rzeczypospolitej od ul. Oś Królewska do ul. Sejmu Czteroletniego. Autobusy linii 217 i 522 będą obsługiwały trasę skróconą: METRO WILANOWSKA / DW. CENTRALNY - … - al. Rzeczypospolitej – OŚ KRÓLEWSKA.

Szczegółowe informacje o komunikacji miejskiej można uzyskać w Miejskim Centrum Kontaktu pod numerem 19115. Zachęcamy także do skorzystania z aplikacji mobilnej Warszawa 19115 i subskrypcji komunikatów o zmianach w ruchu drogowym i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej oraz zakazach parkowania. Szczegółowe informacje o komunikacji miejskiej podczas Warszawskich Dni w Diecezjach są dostępne również tutaj.

d1j126g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j126g
Więcej tematów