Trwa ładowanie...

Sąd zdecydował ws. ul. Lecha Kaczyńskiego. Wraca al. Armii Ludowej

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego, który zmienił nazwę al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego. Rada Warszawy w połowie listopada ubiegłego roku postanowiła zaskarżyć zarządzenia wojewody dotyczące zmian nazw 12 ulic.

Sąd zdecydował ws. ul. Lecha Kaczyńskiego. Wraca al. Armii LudowejŹródło: Agencja Gazeta, fot: Franciszek Mazur
d1o3srt
d1o3srt

W poniedziałek sąd administracyjny uchylił zarządzenia wojewody w sprawie dekomunizacji 12 ulic w Warszawie. Poza al. Armii Ludowej na al. Lecha Kaczyńskiego zmiana dotyczy także ulic z 17 stycznia na Komitetu Obrony Robotników, z St. Kulczyńskiego na Rodziny Ulmów, z St. Wrońskiego na Anny Walentynowicz, z S. Bartosika na Grzegorza Przemyka, z T. Duracza na Zbigniewa Romaszewskiego, z F. Bartoszka na Stanisława Pyjasa oraz z J. Wasilkowskiego na Wojciecha Kilara.

Sędzia uzasadnił swoją decyzję tym, że podstawowym błędem był brak wykazania przez wydającego zarządzenie, w jaki sposób w tych nazwach był propagowany komunizm.

Przez trzy dni Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie będzie rozstrzygał, czy wojewoda mazowiecki miał prawo zdekomunizować kilkadziesiąt nazw ulic. Natomiast Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział, że będzie domagać się zwrotu kosztów wymiany tablic, który wydał na to pół miliona złotych.

Zobacz także: Antoni Macierewicz o decyzji prezydenta: "To cios serce"

* Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl*

d1o3srt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o3srt
Więcej tematów