Trwa ładowanie...

Ruszyła dystrybucja bezpłatnych wejściówek na Warszawę Singera

Festiwal potrwa od 23 do 31 sierpnia 2014 r.

Ruszyła dystrybucja bezpłatnych wejściówek na Warszawę Singera
dfxjdx3
dfxjdx3

Ruszyła dystrybucja bezpłatnych wejściówek i biletów na XI edycję Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Na większość wydarzeń obowiązują bezpłatne wejściówki, które można rezerwować pod numerami telefonów (22) 6205585 lub (22) 6521648. Bilety na część odpłatną sprzedawane będą w kasie Teatru Żydowskiego (tel. 22 8505656) oraz na www.teatr-zydowski.art.pl i na stronie www.eventim.pl . Na oficjalnej stronie Festiwalu Singera http://www.festiwalsingera.pl/ można zapoznać się ze szczegółowym programem festiwalu.

Jak co roku festiwal dla miłośników kultury żydowskiej odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia. Oprócz licznych wydarzeń muzycznych, literackich, wizualnych czy warsztatów, ważną część stanowić będą spektakle teatralne. Od 23 do 31 sierpnia 2014 r. będą odbywać się spektakle dramatyczne, muzyczne i kabaretowe, monodramy oraz czytania performatywne. Na festiwalu zagoszczą polscy i zagraniczni artyści, m. in. Maia Morgenstern z Teatru Żydowskiego w Rumunii, znana szerokiej publiczności z „Pasji” Mela Gibsona, Olgierd Łukaszewicz, Anna Polony, Wioleta Komar i wielu innych utalentowanych artystów. Jednym z głównym wydarzeń tegorocznego Festiwalu Singera będzie* polska premiera spektaklu „Robot Planet”* w reżyserii izraelskiego twórcy Shmuela Shohata.

Nie zabraknie też muzyczno-kabaretowych akcentów. 25 sierpnia o 17.30 odbędzie się przedstawienie w reż. Marka Branda „Tuwim or not Tuwim” – to program złożony z tekstów polskich artystów tworzących w dwudziestoleciu międzywojennym, m. in. Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego czy Jana Brzechwy. Teatr Teka wystąpi ze spektaklem „Jeszcze chcę powiedzieć”, w którym zabrzmią piosenki z lat 20. i 30.

dfxjdx3

Ponadto w programie znajdą się czytania performatywne pisarzy izraelskich, w których będziemy mogli usłyszeć wybitnych polskich aktorów. W cyklu „Mistrzowie czytają” spotkamy się z Włodzimierzem Pressem, Anną Polony oraz Olgierdem Łukaszewiczem. W programie czytań performatywnych znajdą się też: „Po chińsku do Ciebie mówię” w reż. Pawła Paszty, „Wszystkie moje mamy” w wyk. Aliny Świdowskie, czy „Mykwa” w reż. Karoliny Kirsz.

Nie zabraknie też atrakcji dla młodszych widzów. 30 sierpnia o godz. 13.30 odbędzie się bajkowy spektakl familijny Teatru Żydowskiego „O karpiu, kozie i trąbce, która gasiła pożary”, oparty na tekstach Izaaka Bashevisa Singera w reżyserii Macieja i Adama Wojtyszków. To opowieść dla dzieci i dorosłych, która w barwny, zabawny, ale i mądry sposób opowiada o mieszkańcach pewnego miasta.

XI edycja Festiwalu Singera potrwa od 23 do 31 sierpnia 2014 roku w Warszawie. Wydarzenia będą odbywać się w Teatrze Żydowskim-Centrum Kultury Jidysz, na Placu Grzybowskim, w okolicach ulicy Próżnej oraz w Austriackim Forum Kultury. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Shalom.

dfxjdx3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfxjdx3
Więcej tematów