Trwa ładowanie...

Rodzinna sobota w Królikarni

Tym razem tematem spotkania będzie twórczość Karavana

Rodzinna sobota w Królikarni
d3qk2ao
d3qk2ao

4 lipca w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni przy ul. Puławskiej 113a odbędzie się rodzinny piknik pod hasłem twórczości Dani Karavana. O godzinie 15.00 zaplanowano warsztaty dla dzieci i młodzieży. Młodzi widzowie, podzieleni na dwie grupy będą tworzyć kompozycje z naturalnych materiałów: papieru, kamieni i drewna.

Warsztaty dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat został zatytułowany „wzory natury”. Prowadzi go Marta Gaj, natomiast spotkanie dla dzieci w wieku od 9 do 15 lat pod hasłem „myślenie krajobrazem” prowadzić będzie Anna Gieracka.

Dani Karavan tworzy monumenty z kamienia i betonu, idealnie współgrające z naturalnym krajobrazem. Dzięki oryginalnym rzeźbom zbudowanym m. in. na pustyni czy nadmorskim klifie zyskał miano czarodzieja żywiołów. Jego niezwykła twórczość będzie jednym z głównych tematów soboty w Królikarni .

O wydanym właśnie przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie albumie „Dani Karavan. Esencja miejsca” oraz towarzyszącym mu premierowym numerze kwartalnika „Herito” opowiedzą: kuratorka wystawy Monika Rydiger i Helena Postawka-Lech z MCK, Magdalena Zych z Muzeum Etnograficznego w Krakowie oraz architekt Jarosław Kozakiewicz.
Do najbardziej znanych realizacji Karavana należą: „Pomnik Brygady Negew”, górujący nad pustynnym miastem Beer Szewa, oraz „Pasaże – w hołdzie Walterowi Benjaminowi”. Stalowy tunel prowadzi przez stromy klif. Na jego końcu wzburzone morze symbolizuje drogę donikąd i dramatyczny kres podróży, przypominając tragiczną śmierć Benjamina.

d3qk2ao

Spotkanie dla dorosłych miłośników sztuki Karavana rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Przeczytaj też: Chopin na Krakowskim Przedmieściu

d3qk2ao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qk2ao
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj