Trwa ładowanie...

Rekordy w stołecznym ZOO. Więcej zwierząt i zwiedzających

Liczba zwierząt wzrosła o ponad 8 tysięcy! Przeprowadzono też wiele inwestycji.

Rekordy w stołecznym ZOO. Więcej zwierząt i zwiedzających
dzygujb
dzygujb

Warszawski Ogród Zoologiczny bije kolejne rekordy! Przez cały 2016 rok ZOO odwiedziło aż 730 tysięcy osób. Znacznie zwiększyła się też liczba atrakcji i zwierząt.

Stołeczny ratusz podsumował miniony rok w Ogrodzie Zoologicznym. Jak wynika z opublikowanego zestawienia, w ubiegłym roku ZOO odwiedziło blisko 730 tysięcy osób. Dla porównania w 2015 roku było to ok. 700 tys., a w 2014 - 713 tys. osób.

Przybyło też zwierząt. Na początku 2016 roku było ich 3796, a na koniec aż 12148. Skąd tak duża zmiana? Związana jest z powiększeniem i uzupełnieniem ekspozycji przebudowanego w 2015 roku budynku akwarium. Przybyło tam około 8000 ryb i kilkadziesiąt kolonii koralowców. Ponadto pojawiło się 16 nowych gatunków ptaków i odtworzono stado bongo. Łacznie liczba gatunków zamieszkujących ZOO wzrosła o prawie 50 i obecnie wynosi 540.

Rekin na Węgry, płaszczki morskie do Warszawy

W ogrodzie miały też miejsce skomplikowane transfery. - Do Sosto, na Węgrzech, wyjechał dwumetrowy rekin tawrosz piaskowy, a na jego miejsce przyjechały cztery raje omańskie, majestatyczne płaszczki morskie - informuje stołeczny ratusz. Ponadto m.in. samica geparda trafiła do Bernburga, sika wietnamski do Hilvarenbeek, samiec leniwca dwupalczastego do Ołomuńca, a wilki grzywiaste do Neuminster. Wiele stołecznych ptaków trafiło również do innych europejskich kolekcji.

Największą radością pracowników ZOO są jednak przychówki. W ubiegłym roku rozmnożono wiele gatunków zwierząt, a wśród tych najciekawszych, a także najbardziej wymagających znalazły się m.in. pławikoniki, amfipriony, czubacz żółtodzioby, myszołowy, gołębiaki kasztanowate i barwnice.

dzygujb

Rozmnożono także 23 gatunki ssaków. - Do najcenniejszych przychówków tej grupy zaliczyć należy osła somalijskiego, pięć nahurów i trzy oryksy szablorogie. Po raz pierwszy na świat potomstwo wydały również sprawdzone niedawno zebry Hartmanna - informuje ratusz .

Zajęcia dla najmłodszych i nowe inwestycje

ZOO chwali się też działaniami edukacyjnymi. W 2016 roku przeprowadzono 412 lekcji, co oznacza, że w zajęciach udział wzięło blisko 10 tysięcy uczniów. Podjęto też współpracę z Monarem dzięki czemu przeprowadzono dwa cykle spotkań z dziećmi z praskich świetlic środowiskowych. Zajęcia prowadzone były przez terapeutę oraz edukatora z ZOO . Integralną częścią zajęć, w których poruszano m.in. zagadnienia emocji, były lekcje o zwierzętach, ekologii i środowisku naturalnym.

Mimiony rok upłynął również pod znakiem inwestycji. Ukończono m.in. prace przy pawilonie dla lemurów katta, a także rozpoczęto budowę wybiegu dla panter śnieżnych, którego** **otwarcie planowane jest na czerwiec 2017 r. Przeprowadzono również remont żyrafiarni, naprawę ogrodzenia i stajenki dla osłów, a także zmodernizowano oświetlenie w ptaszarni.

W tym roku odbędzie się m.in. remont aleji głównej oraz powstanie nowe wejście od strony ul. Jagiellońskiej.

dzygujb

Źródło: UM Warszawa/Wawalove.pl

dzygujb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzygujb
Więcej tematów