Trwa ładowanie...

Ratusz wysłuchał próśb mieszkańców. Nie będzie zlewni ścieków na Białołęce

Porzucono plany budowy zlewni ścieków.

Ratusz wysłuchał próśb mieszkańców. Nie będzie zlewni ścieków na Białołęce
d3nrkqq
d3nrkqq

Stołeczny ratusz przychylił się do próśb mieszkańców i postanowił, że zlewnia ścieków przy ul. Czajki na Białołęce nie powstanie. Inwestycja planowana była przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Wszystko zaczęło się na początku grudnia, gdy miejskie wodociągi ogłosiły, że mają zamiar wybudować zlewnie szamba w pobliżu oczyszczalni ścieków "Czajka". Jak informuje Radio Kolor - wzbudziło to spore kontrowersje wśród mieszkańców, którzy nie chcieli kolejnej "fabryki smrodu" w swoim otoczeniu. Powstała nawet petycja w tej sprawie, a swój sprzeciw wyrazili też dzielnicowi radni.

Wiadomo już jednak, że zlewnia nie powstanie. Taką deklarację złożyła Renata Kaznowska, wiceprezydent stolicy. Na nic zdały się zapewnienia MPWiK, że instalacja będzie w pełni ekologiczna i nie będzie nastręczać mieszkańcom żadnych problemów. Początkowo na lokalizację zlewni wybrano teren przy skrzyżowaniu ulic Czajki i Czystej Wody. Miały zastąpić stary obiekt znajdujący się przy ul. odlewniczej na Targówku.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji postanowiło nie kontynuować planów realizacji inwestycji. Nie szuka zatem nowej lokalizacji.

Źródło: (WawaLove.pl/Radio Kolor)

d3nrkqq
d3nrkqq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nrkqq
Więcej tematów