Trwa ładowanie...

Ratusz wraca do pomysłu budowy mostu Krasińskiego

To jeden z planowanych mostów warszawskich, których budowa jest regularnie odsuwana w czasie

Ratusz wraca do pomysłu budowy mostu Krasińskiego
dwp275d
dwp275d

Ratusz wraca do pomysłu budowy mostu Krasińskiego - informuje Warszawski Serwis Prasowy. Aktualnie prowadzone są analizy wszelkich uwarunkowań technicznych, ekonomicznych i formalnoprawnych, zmierzające do ujęcia w wieloletniej prognozie finansowej, w najbliższych latach, tego zadania– napisał wiceprezydent Jacek Wojciechowicz w odpowiedzi na interpelację Jarosława Krajewskiego.

Most miałby łączyć dwa brzegi Wisły na wysokości placu Wilsona. Trasa mostowa miałaby połączyć ul. Krasińskiego z ul. Matki Teresy z Kalkuty na Bródnie. Mostem pojechałyby także tramwaje. Przeprawa wraz torowiskiem tramwajowym byłaby idealnym połączeniem Bródna z pierwszą linią metra. Odciążyłaby z ruchu centrum Warszawy oraz sąsiadujące mosty (Grota-Roweckiego i Gdański).

Most Krasińskiego to jeden z planowanych mostów warszawskich, których budowa jest regularnie odsuwana w czasie. Most istniał już w dawnych planach jako przedłużenie ulicy Krasińskiego. Planowano go już w okresie międzywojennym. Plany pokrzyżował jednak wybuch wojny. Pomysł powrócił znów kilka lat temu. W lutym 2010 roku zarząd miasta wystąpił o wydanie decyzji środowiskowej, co jest pierwszym etapem inwestycji budowlanej, a w roku 2011 decyzja środowiskowa została wydana. Od tamtej pory plany budowy mostu stanęły w miejscu.

dwp275d
dwp275d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwp275d
Więcej tematów