Trwa ładowanie...

Ratusz sfinansuje nagrody dla policjantów oraz opłaci dodatkowe patrole

3,4 mln złotych na rekompensaty pieniężne za dodatkowe patrole oraz 500 tys. złotych na nagrody

Ratusz sfinansuje nagrody dla policjantów oraz opłaci dodatkowe patrole
d31qc03
d31qc03

Rada Miasta zgodziła się przekazać w bieżącym roku z dochodów własnych m.st. Warszawy środki finansowe dla policji, które zostaną przekazane na opłacenie patroli ponadnormatywnych oraz na nagrody dla wyróżniających się w służbie funkcjonariuszy.

Jak mówią urzędnicy, ofinansowanie policji przez m.st. Warszawę umożliwia skierowanie dodatkowych patroli policji, w te obszary miasta, które są najbardziej zagrożone przestępczością, a jednocześnie umożliwia policjantom skorzystanie z dodatkowego, legalnego źródła dochodu.* Rekompensata pieniężną dla funkcjonariuszy za czas służby przekraczający normę w wysokości 3,4 mln zł, pozwoli na wystawienie 17 tysięcy dodatkowych ośmiogodzinnych służb policyjnych na terenie stolicy.*

Funkcjonowanie patroli ponadnormatywnych, jak pokazują lata ubiegłe, to korzyść dla miasta - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz - Tylko w ubiegłym roku w ramach służby ponadnormatywnej zatrzymano 156 sprawców przestępstw i wykroczeń, wylegitymowano 56 259 osób, pouczono 17 525 osób, ukarano mandatami karnymi 14 544 sprawców wykroczeń. Niebagatelną, prewencyjną rolę pełni już sama obecność policjantów w mundurach w miejscach najbardziej zagrożonych przestępczością.

*Radni uchwalili także wysokość nagród dla wyróżniających się policjantów w wysokości 500 tys. zł. *Biorąc pod uwagę fakt, że służba policjantów w Warszawie jest wyjątkowo trudna i odpowiedzialna, a także ze względu na wielkość miasta i liczbę mieszkańców oraz stołeczny jego charakter (siedziby placówek dyplomatycznych oraz najważniejsze w Polsce obiekty administracji centralnej), dużą liczbę przeprowadzanych imprez masowych oraz największą w Polsce liczbę zwoływanych zgromadzeń publicznych i najbardziej otwarty rynek pracy w Polsce, m.st. Warszawa od wielu lat przeznacza środki finansowe na nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy policji - mówią urzędnicy. W latach 2007-2014 przekazano na ten cel ponad 10 mln zł.

d31qc03
d31qc03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31qc03
Więcej tematów