Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski przedstawił współpracowników

Z nowym prezydentem Warszawy będzie współpracować Paweł Rabiej, odpowiedzialny za kwestie reprywatyzacji. Ponadto w ratuszu będzie pracować m.in. Aldona Machnowska-Góra, była wicedyrektorka Teatru Studio i Justyna Glusman z ruchów miejskich.

Rafał Trzaskowski przedstawił współpracownikówŹródło: East News, fot: Jan Bielecki
d28z6mw
d28z6mw

Wiceprezydentem został już długo wspominany Paweł Rabiej. - Porozumienie zawarte kilka miesięcy temu. Osoba bardo doświadczona, umiejąca rozmawiać, zwłaszcza z organizacjami pozarządowymi. Będzie odpowiadał za kwestie reprywatyzacji, politykę społeczną i zdrowotną - powiedział Trzaskowski.

Renata Kaznowska - będzie odpowiedzialna za biuro edukacji, sportu oraz zajmie się polityką lokalową. - Specjalistka od rozwiązywania trudnych problemów - powiedział o Kaznowskiej Trzaskowski.

Michał Olszewski - zajmie się biurem gospodarki odpadami komunalnymi, biurem geodezji i katastru oraz rozwojem miasta i funduszami europejskimi. - 7 lat wiceprezydentem z olbrzymim doświadczeniem. Będzie miał jeden z najtrudniejszych problemów do rozwiąnia, a mianowicie problem śmieci - stwierdził prezydent.

*Robert Soszyński * - będzie zarządzał biurem infrastruktury, biurem mienia miasta i skarbu państwa. Wcześniej był burmistrzem Mokotowa.

d28z6mw

Mirosław Czekaj - skarbnik miasta. - Z suchą nogą przeprowadził Warszawę podczas kryzysu w Europie - zażartował Trzaskowski.

Marcin Wojda - dotychczasowy sekretarz miasta.

Aldona Machnowska-Góra - będzie odpowiedzialna za sprawy kultury i komunikacji społecznej.

Justyna Glusman - zajmie się zielenią, środowiskiem i kwestią rozwiązania problemu smogu. W tegorocznych wyborach startowała na prezydenta Warszawy z ramienia koalicji Ruchy Miejskie dla Warszawy

d28z6mw

Osobiście prezydent Warszawy zajmie się biurem audytu wewnętrznego, marketingu miasta oraz biurem architektury i planowania przestrzennego.

Trzaskowski podkreślił, że dokładnie przyjrzy się funkcjonowaniu ratusza. - W przeciągu najbliższych miesięcy przyszłego roku przedstawimy raport otwarcia i wraz z moim współpracownikami będziemy podejmowali decyzje co do zmian - zadeklarował. Dodał, że powoła osobną osobę na stanowisku dyrektora magistratu. - Kolejną kobietę w naszym zespole, która będzie odpowiedzialna za biuro kontroli, biuro kadr i szkoleń oraz biuro organizacji urzędu - zapowiedział prezydent.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28z6mw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28z6mw
Więcej tematów