Trwa ładowanie...

Radna Warszawy: "Sfinansujmy zabiegi in vitro z budżetu miasta"

Paulina Piechna-Więckiewicz przedstawiła swoje postulaty w Radiu RDC.

Radna Warszawy: "Sfinansujmy zabiegi in vitro z budżetu miasta"
d2nd3xc
d2nd3xc

W związku z faktem, iż refundacja zabiegów in vitro najprawdopodobniej już od marca nie będzie realizowana z budżetu państwa, kolejne miasta decydują o przeznaczeniu środków własnych na ten cel. Wiadomo już, że taka procedura ma być realizowana w Częstochowie oraz Łodzi a niewykluczone, że niedługo również w stolicy.

Z konkretną propozycją w tej sprawie wyszła radna SLD, Paulina Piechna-Więckiewicz. - Myślę, że samorząd warszawski spokojnie na to stać a ze wszystkich prognoz wynika, że problem niepłodności będzie dotyczył coraz większej grupy ludzi. - powiedziała w Radiu RDC. - Dajmy szansę tym mieszkańcom stolicy, którzy chcą skorzystać z tej metody - dodaje Piechna-Więckiewicz. Postulowana kwota ma wynosić przynajmniej milion złotych i jak twierdzi autorka pomysłu, dla Warszawy nie jest to duże obciążenie finansowe.

Radna Sojuszu Lewicy Demokratycznej dodaje, że wraz z zakończeniem finansowania procedury z budżetu państwa, to samorządy powinny w większym stopniu pomyśleć o wsparciu mieszkańców w walce z niepłodnością. Szczególnie tych mniej zamożnych, którzy mieliby realne problemy ze sfinansowaniem zabiegu z własnych środków. Paulina Piechna-Więckiewicz przekonuje, iż to ogromny problem społeczny i jeśli można z nim walczyć, to trzeba podjąć w tym celu konkretne działania. Radna liczy na to, że z taką propozycją wyjdzie Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jeśli jednak stanie się inaczej, to Piechna-Więckiewicz zapowiada stworzenie inicjatywy obywatelskiej, dotyczącej finansowania procedury in vitro.

Na razie nie wiemy, jak ratusz ustosunkuje się do przedstawionej propozycji. Radna liczy jednak na to, że Warszawa mająca nieporównanie wyższy budżet niż Łódź i Częstochowa, aktywnie włączy się w pomoc parom walczącym z niepłodnością.

d2nd3xc
d2nd3xc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nd3xc
Więcej tematów