Trwa ładowanie...

Przemarsz, parada, mecz - uważajcie na sobotnie utrudnienia w ruchu

Pozamykane ulice i duże zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej - warszawiacy będą musieli uzbroić się w cierpliwość

Przemarsz, parada, mecz - uważajcie na sobotnie utrudnienia w ruchu
d1posqp
d1posqp

W sobotę kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Późnym popołudniem na Stadionie Narodowym odbędzie się mecz eliminacji Mistrzostw Europy. Wcześniej przez stolicę przejdzie Parada Równości oraz przemarsz związany z walką z rakiem piersi.

Marsz z różową wstążką w tle****

Marsz na rzecz walki z rakiem piersi ruszy z placu Teatralnego i przejdzie aż do Pola Mokotowskiego. W związku z tym część tramwajów i autobusów zostaną skierowane na objazdy. Uczestniczki i uczestnicy przejdą: Senatorską, Miodową, Nowym Światem, Mokotowską, pl. Zbawiciela, Mokotowską, al. Armii Ludowej do skrzyżowania z Wawelską i al. Niepodległości.

Parada Równości

O godzinie 15.00 spod Sejmu ruszy Parada Równości. Uczestnicy przejdą ulicami: Piękna, Mokotowska, pl. Zbawiciela, Marszałkowska, Świętokrzyska, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Senatorska na pl. Bankowy. Organizatorzy spodziewają się w paradzie 15-20 tysięcy uczestników. Przemarsz ma zakończyć się o 18.30.

Mecz Polska - Gruzja na Stadionie Narodowym

Od godziny 14.00 na Saskiej Kępie wyłączony będzie obszar ulic: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, Międzynarodowej, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Wyjątek stanowią pojazdy: posiadające identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), ZTM, taksówki oraz jednoślady. Otwarcie wyłączonego obszaru zaplanowano na godzinę 18.00.

d1posqp

Bezpośrednio po meczu, czyli ok. godz. 20.00, w zależności od ilości kibiców, wracających pieszo do centrum wyłączony z ruchu zostanie ciąg: Al. Jerozolimskie – Most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego na odcinku Rondo de Gaulle’a – Rondo Waszyngtona oraz al. Zieleniecka od Ronda Waszyngtona do ul. Targowej. Normalna organizacja ruchu będzie przywrócona po rozejściu się wszystkich kibiców.

Po meczu zostanie zwiększona częstotliwość linii tramwajowych: 3 i 26 oraz autobusowej 509. ZTM uruchomi również specjalne autobusy linii: 903 (Al. Zieleniecka - Bródno-Podgrodzie) i 904 (Berezyńska- Rondo Wiatraczna).

Dokładne informacje na temat zmian w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie internetowej www.ztm.waw.pl .

d1posqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1posqp
Więcej tematów