Trwa ładowanie...

Przejaśni się na Krakowskim Przedmieściu

Czyszczenie Traktu Królewskiego będzie kosztować miasto 280 tysięcy złotych

Przejaśni się na Krakowskim Przedmieściu
d4cso7q
d4cso7q

Chodniki wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia myte są gorącą wodą pod ciśnieniem, dzięki czemu udaje się usuwać osady komunikacyjne, plamy po jedzeniu, gumie do żucia, ptasie odchody oraz inne zabrudzenia. Mycie ok. 25 tys. m² powierzchni będzie powtórzone 6-krotnie w okresie od wiosny do jesieni.

Oprócz chodników, umytych zostanie ponad 600 elementów małej architektury. Będą to pojemniki na rośliny, pachołki, ławy wykonane z piaskowca, żeliwno - drewniane ławki i stojaki na rowery ustawione wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia, Nowego Światu, Al. Ujazdowskich oraz na pl. Powstańców Warszawy.
Zanieczyszczenia usuwane są również z wieżyc mostu Poniatowskiego i przejść podziemnych m.in. przy metrze Marymont, pomniku Sapera, Centrum Nauki Kopernik, ul. Sanguszki, którymi opiekuje się Zarząd Oczyszczania Miasta. Dwukrotnie umyty zostanie również plac Piłsudskiego.

Prace porządkowe prowadzone są w dni powszednie przy korzystnej pogodzie. Urząd Miasta zaznacza, że czyszczenie nawierzchni i miejskich mebli będzie powtarzane w miarę potrzeb. Koszt mycia od wiosny do jesieni to 280 tys. zł.

d4cso7q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cso7q
Więcej tematów