Trwa ładowanie...

Przed Sejmem pojawił się cmentarz. "Chodzi o wartości"

Wróciły też zabrane wcześniej koksowniki

Przed Sejmem pojawił się cmentarz. "Chodzi o wartości"
d19grs6
d19grs6

W nocy z wtorku na środę przed Sejmem pojawiła się nietypowa instalacja - cmentarz PiS. - Chodzi o wartości, które pogrzebał lub usiłuje pogrzebać obecny rząd – informują autorzy instalacji. To już piąta doba protestów pod Sejmem.

Zostawilśmy cmentarz na kilka dni.

— Przemysław Zawadzki (@PrzemekZawadzki)

d19grs6

cmentarz nadal działa

— Konrad Jeleń™ (@KonradJelen)

Cmentarz rządów PiS pod sejmem.

— Alicja Cichoń (@CichonAlicja)

Pod Sejm wróciły też zabrane wcześniej koksowniki, którymi ogrzewali się protestujący i które zostały dzień wczesniej ugaszone przez straż pożarną.

No przyjechali w nocy pod Sejm i ugasili

Protesty przed gmachem parlamentu trwają od piątku, kiedy to podczas obrad Sejmu posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę. Była to reakcja na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie z obrad jednego z posłów PO. Przed Sejmem w piątek demonstranci blokowali drogi wyjazdowe; posłowie opozycji, w systemie dyżurów, pozostają na sali sejmowej.

d19grs6

W niedzielę kontynuowane były demonstracje Komitetu Obrony Demokracji, manifestowano przed także przed Trybunałem Konstytucyjnym i Pałacem Prezydenckim. W poniedziałek także trwała pikieta przed Sejmem. Nad ranem we wtorek przed wjazdem do Sejmu zostało zbudowane ogrodzenie, a protestujący tam ludzie przesunięci na drugą stronę ulicy Wiejskiej. Wjazd do Sejmu ochrania policja, policjanci znajdują się też na terenie należącym do parlamentu, przed gmachami Sejmu i Senatu. We wtorek wznowione zostało rozpoczęte w ubiegłym tygodniu posiedzenie Senatu. przed Sejmem demonstrował KOD.

Źródło: PAP/IAR/Twitter

Zobaczcie też: Sejm zamieniono w twierdzę [GALERIA]

d19grs6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19grs6
Więcej tematów