Trwa ładowanie...

Projekt BEZDOMNY [WIDEO]

Aktor na 14 dni opuścił swoją rodzinę, zostawił dotychczasową pracę,
pieniądze i zamieszkał na ulicach Warszawy

Projekt BEZDOMNY [WIDEO]
dtrplna
dtrplna

Paweł podjął próbę zmierzenia się z życiem ulicznym odpowiadając przy tym na wszystkie możliwe pytania dotyczące bezdomnych.* *Czy bezdomnym jest się z wyboru? Jak bezdomni radzą sobie w zimie? Czy mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc? Co jedzą i piją? Gdzie śpią? Czy bezdomni mają problemy alkoholowe ? Jak dbają o swoją higienę? Jaki mają stosunek do życia? Czy mają jakieś rozrywki? Czy żebrząc można zarobić więcej niż pracując? Czy jest praca dla bezdomnych ...

Co więcej, starał się sprawdzić i przetestować, do czego jest zdolny w sytuacjach ekstremalnych. Aby było ciężej, na ulicy znalazł się 7 grudnia.

Planem filmowym była cała Warszawa. Paweł był na ulicy i przez większość czasu wraz z nim obecni byli operatorzy. W tych wszystkich chwilach kiedy Paweł pozostał sam na sam z ulicą, towarzyszyła mu ukryta kamera.

Projekt bezdomny, to film, który odpowie na wiele pytań dotyczących tematu bezdomności i natury ludzkiej. Będzie również powodem do dyskusji społecznej na tamaty etyczne i moralne.

dtrplna

Przebywając na ulicy spotkałem wiele typów osobowości człowieka - mówi autor projektu - Było mi pisane dotknąć tematu bezdomności. Spałem, kąpałem się, jadłem, piłem... żyłem przez 14 dni z ludźmi bezdomnymi i po tym okresie wiem, że każdego z nich powinno się traktować indywidualnie. Poznałem kryminalistów, ćpunów, paserów, ale również artystów czy rzemieślników. Nie raz zdarzyło mi się przebywać wśród ludzi z zaburzeniami psychicznymi ale również i takimi, którzy przed znalezieniem się na ulicy prowadzili własne biznesy ... Ten okres pozwolił mi na subiektywną analizę środowiska polskiej ulicy. Film będzie początkiem debaty na temat bezdomności i wyborów ludzkich**. **Niech zrobi się głośno...

Jak Wam się podoba ten projekt?

Jeśli macie ochotę wesprzeć jego autora, możecie to zrobić poprzez platformę PolakPotrafi.pl. Zachęcamy do tego!

dtrplna
dtrplna
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtrplna
Więcej tematów