Trwa ładowanie...

Prezydent Warszawy wyda Białą Księgę Reprywatyzacji

Niespodziewana deklaracja Gronkiewicz-Waltz to efekt coraz większego rozgłosu towarzyszącego reprywatyzacji nieruchomości warszawskich.

Prezydent Warszawy wyda Białą Księgę Reprywatyzacji
d3ndwpo
d3ndwpo

Prezydent Warszawy zapowiedziała w radiu TOK FM ogłoszenie Białej Księgi Reprywatyzacji. Miałyby się w niej znaleźć wszystkie transakcje reprywatyzacyjne dokonane za jej kadencji. Oczywiście z dokładnym opisem i wyjaśnieniem prawnym - informuje Dodatek Warszawski "Gazety Polskiej Codziennie".

- Dojrzałam do tego i mówię to po raz pierwszy w tej audycji, żeby wydać taką Białą Księgę Reprywatyzacji i wszystko tam opisać. Jakie były podstawy prawne, jakie były orzeczenia, ile było sprawdzań przez prokuraturę – poinformowała prezydent Warszawy na antenie TOK FM.

Niespodziewana deklaracja Gronkiewicz-Waltz to efekt coraz większego rozgłosu towarzyszącego reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Opozycja i organizacje społeczne krytykują ratusz za kontrowersyjne dogadywanie się z deweloperami i handlarzami roszczeń. Według krytyków prezydent Warszawy przywracanie byłym właścicielom lub ich spadkobiercom mienia przejętego przez państwo często nie ma żadnych podstaw.

Doszło do tego, że Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej urzędnicy atakowani są za afery reprywatyzacyjne nawet przez dotąd przychylne jej podmioty. Decyzje w sprawie zwrotu stołecznych nieruchomości – wartych często po kilkadziesiąt milionów złotych – bada także od kwietnia 2016 r. Centralne Biuro Antykorupcyjne - komentuje Gazeta Polska Codziennie.

d3ndwpo

Żródło: (niezależna.pl/gazeta polska codziennie)

d3ndwpo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ndwpo
Więcej tematów