Trwa ładowanie...

Prezes PiS o pomyśle Sasina: "przejdzie modyfikacje"

Projekt metropolii warszawskiej nie jest jeszcze ostateczny. Według prezesa PiS ma ulec wielu zmianom.

Prezes PiS o pomyśle Sasina: "przejdzie modyfikacje"
d4y4ijw
d4y4ijw

Jarosław Kaczyński zapowiada zmiany w projekcie PiS dotyczącym ustroju Warszawy. Według prezesa Prawa i Sprawiedliwości w gminach nie będzie zapowiadanych okręgów jednomandatowych, tylko "normalne wybory proporcjonalne".

Według szefa PiS projekt ma jeszcze przejść wiele modyfikacji. - Na pewno nie jest to projekt ostateczny - stwierdził Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Do Rzeczy". Dodał również, że w gminach nie będzie jednomandatowych okręgów wyborczych, bo te wprowadziłyby ogromne dysproporcje w reprezentacji. - Będą normalne wybory proporcjonalne - zapowiedział Kaczyński w "Do Rzeczy".

Jego zdaniem krytyka całego projektu jest bezpodstawna i ma podłoże polityczne. - Ta krytyka, zwłaszcza formułowana przez Platformę, która od lat mówi o potrzebie budowania metropolii, jest dosyć zabawna. Każde nasze działanie bez względu na to, czy jest słuszne i potrzebne czy nie, spotka się z krytyką i zarzutami, że mamy jak najgorsze intencje - powiedział Kaczyński tygodnikowi "Do Rzeczy".

Zdaniem polityka zmiana ustroju Warszawy ma przynieść miastu wiele korzyści, dlatego warto utworzyć metropolię warszawską. - Skoro zdecydowano o wprowadzeniu metropolii górnośląskiej, to nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy wprowadzić podobnych rozwiązań dla Warszawy - uważa prezes PiS.

d4y4ijw

"Dzięki metropolii pojawią się inwestorzy"

Na to, że ustawa ma zostać doprecyzowana, zwrócił też uwagę wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik. - Jesteśmy na początku procesu legislacyjnego. Samej idei tworzenia metropolii nie może przysłaniać spór o to, czy czegoś nie ma, czy coś jest w tym projekcie, bo my w tej chwili dyskutujemy - powiedział Wójcik w TVP Info.

Według niego powiększenie Warszawy, to szansa dla jej mieszkańców i impuls do rozwoju. - Stworzenie metropolii pociągnie za sobą przede wszystkim ściąganie inwestorów. Jak pojawią się inwestorzy, to pojawią się i pieniądze, podniesie się jakość życia mieszkańców, będą nowe miejsca pracy - stwierdził wiceminister Wójcik w TVP Info.

Źródło: Do Rzeczy/TVP Info/PAP/Wawalove.pl

d4y4ijw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4y4ijw
Więcej tematów