Trwa ładowanie...

Prawie 2,5 tys. projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego

Głosowanie nad projektami odbędzie się w połowie czerwca. Wyniki poznamy 14 lipca.

Prawie 2,5 tys. projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego
d2jx7x5
d2jx7x5

O północy minął termin składania wniosków do warszawskiego budżetu partycypacyjnego na 2018 rok. Mieszkańcy stolicy zgłosili aż 2447 pomysłów. Do podziału jest 61 mln zł.

Większość projektów dotyczyła naprawy infrastruktury w stolicy oraz poprawy jakości powietrza. Liczba 2447 projektów zgłoszona przez warszawiaków nie jest ostateczna. Doliczyć należy także wnioski złożone w tradycyjnej formie. Na tym etapie trudno określić ile ich będzie.

Weryfikacja zgłoszonych projektów potrwa do maja. Między 1 a 18 marca prowadzona będzie dyskusja nad wnioskami i ustalany ich ostateczny "kształt". Wówczas pomysłodawcy spotkają się z mieszkańcami i ustalą najkorzystniejszy wariant.

Jakie należy spełnić warunki?

Projekt w budżecie musi m.in. musi być możliwy do zrealizowania w ciągu jednego roku (w 2018 roku), z efektu realizacji projektu powinni móc korzystać wszyscy mieszkańcy Warszawy, powinien być zlokalizowany na ogólnodostępnym terenie należącym do miasta i nie możemy być projektem częściowym.

W 4. edycji ratusz wprowadził zmiany i usprawnienia konkursu. Po pierwsze wydłużono etap głosowania, zrezygnowano z podawania numeru PESEL, na listach poparcia projektu oraz wprowadzono 10. proc. próg głosów ważnych, oddanych na projekt w danym obszarze.

d2jx7x5

Miasto, powołując się na wyniki Barometru Warszawskiego, zwraca uwagę, że 80 proc. warszawiaków uważa, że realizowane są potrzeby mieszkańców, a ponad trzy czwarte – że uwzględnione zostały ich opinie i pomysły.

Aktualnie z 1. edycji budżetu partycypacyjnego zrealizowanych zostało 316 projektów (94 proc.), a w drugiej edycji zostało zrealizowanych 67 proc. projektów (434 z 644).

Głosowanie nad projektami odbędzie się w połowie czerwca. Wyniki poznamy 14 lipca.

Źródło: (WawaLove.pl/PAP)

d2jx7x5
d2jx7x5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jx7x5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj