Trwa ładowanie...

Prawdziwy pogrom na egzaminach na prawo jazdy

Ponad połowa osób przystępujących do egzaminu musi go powtarzać - to dane z Mazowsza

Prawdziwy pogrom na egzaminach na prawo jazdy
d30v5ul
d30v5ul

Rok po zaostrzeniu przepisów spadła zdawalność egzaminów teoretycznych na prawo jazdy kat. B. Na Mazowszu średnio ponad połowa osób przystępujących do egzaminu musi go powtarzać - czytamy na stronie RDC .

Zgodnie z nowymi zasadami testy nie są jawne, a egzaminy za każdym są razem inne. Obecnie pytania to nieskończona ilość kombinacji. Aby zdać, trzeba uzyskać minimum 68 na 74 punkty.

- *Kiedyś średnio inteligentny człowiek testów uczył się na pamięć w dwa wieczory. Dzisiaj wymaga to więcej nauki, bo nie ma bazy danych na rynku. Trzeba się wreszcie nauczyć i mamy zdecydowanie lepszych kierowców . To natychmiast przekłada się na zdanie egzaminu praktycznego* - uważa Andrzej Szklarski dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie.

d30v5ul

Czy faktycznie tak jest? W WORD w Ciechanowie egzaminu teoretycznego nie zdaje ponad połowa osób. Pogorszyły się także statystyki zdawalności egzaminu praktycznego. W Płocku w 2012 roku teorię zdawało 76 procent (9303 osoby). W 2013 r. liczba ta spadła do 38,8 procent (4926 osób). W Płocku, porównaniu rok do roku spadła też liczba osób przystępujących do egzaminu praktycznego.

Na całym Mazowszu - w porównaniu z 2012 r. - teorię na prawo jazdy zdaje połowa mniej kursantów. WORDy w Warszawie zwalniają ludzi,zmieniają też godziny funkcjonowania z 6:00-22:00 na 8:00-16:00. Jedynie oddział na ul. Odlewniczej czynny jest do godziny 20:00.

W ciągu ostatniego roku upadła już 1/3 warszawskich szkół nauki jazdy. A jeszcze rok temu instruktorzy pracowali od rana do nocy. Kiedyś na egzamin trzeba było czekać nawet miesiąc. Teraz to 2-3 dni.

W nowym systemie nie ma bazy pytań, jednak kursanci już znaleźli na to sposób. Założyli na Facebooku fanpage “ Prawo jazdy 2013 – pytania egzaminacyjne ”, który ma już ponad 42 tysiące fanów. W opisie strony czytamy: “Piszcie pytania, które zapamiętaliście. Również bez odpowiedzi – objaśnimy, wyjaśnimy. Pomóżmy sobie wzajemnie.”

d30v5ul
d30v5ul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30v5ul
Więcej tematów