Trwa ładowanie...

Prace na moście Łazienkowskim na ostatniej prostej

Pomimo trudności jakie napotkał wykonawca, uda się dotrzymać terminu oddania.

Prace na moście Łazienkowskim na ostatniej prostej
dox2qj2
dox2qj2

Firma PORR Polska Infrastructure (dawniej Bilfinger Infrastructure) rozpoczęła asfaltowanie przeprawy oraz pierwsze prace związane z umieszczeniem izolacji. W dużym uproszczeniu oznacza to, że wymuszona pożarem odbudowa zbliża się wielkimi krokami do końca. Kierowcy z niecierpliwością oczekują na przejezdność przeprawy, co zmniejszyłoby korki na moście Poniatowskiego i ułatwiło dojazd np. mieszkańcom osiedli na Pradze Południe.

- Kontynuujemy prace na przeprawie a od 17 października będziemy układali ostatnią warstwę asfaltu. Już wkrótce zostanie również położona izolacja oraz zainstalowane oświetlenie mostu - powiedział WawaLove.pl Mateusz Gdowski, rzecznik prasowy PORR Polska Infrastructure (dawniej Bilfinger Infrastructure) - Cieszymy się, że udało nam się pokonać najtrudniejszą przeszkodę związaną z nasuwaniem konstrukcji. Teraz możemy powoli zacząć odliczać dni do udostępnienia przeprawy kierowcom - dodaje Gdowski.

Układanie izolacji na pic.twitter.com/5eP911fMoW

dox2qj2

— Nowy Łazienkowski (@lazienkowski)

Termin oddania nie jest w żaden sposób zagrożony, a stołeczny ratusz oraz wykonawca zapewniają o udostępnieniu mostu z końcem października. PORR Polska będzie jeszcze miał przed sobą ostatnie prace wykończeniowe, polegające m.in. na dostosowaniu wszystkich jezdni oraz umieszczeniu oznakowania pionowego i poziomego. Sama odbudowa przebiegała metodą nasuwania, gdzie nowe elementy były łączone od obu stron Wisły z pozostałościami starej konstrukcji. Wcześniej robotnicy pozbyli się spalonych oraz niemożliwych do odtworzenia fragmentów, by zrobić miejsce dla nowych części .

Most Łazienkowski wymaga remontu po pożarze, do którego doszło w połowie lutego. Pod częścią mostu zapaliły się leżące tam drewniane deski. Płonącą budowlę strażakom udało się ugasić dopiero po 12 godzinach. Podczas pożaru temperatura osiągnęła nawet 1000 stopni Celsjusza, co doprowadziło do uszkodzenia konstrukcji przeprawy . Po tym zdarzeniu władze Warszawy zdecydowały się na wymianę konstrukcji mostu. Przypomnijmy, że sam remont również napotkał na utrudnienia. Wykonawca skarżył się na przerwy w dostawie prądu, a w połowie sierpnia br. doszło do niewielkiego pożaru. Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego to przeprawa będzie udostępniona, zgodnie z zapisami w umowie , z końcem października.

dox2qj2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dox2qj2
Więcej tematów