Trwa ładowanie...

"Powiśle" straci koncesję na alkohol?

Przeszkadzają okolicznym mieszkańcom! Czy to koniec znanej knajpki?

"Powiśle" straci koncesję na alkohol?
d30nre7
d30nre7

Straż miejska złożyła wniosek o odebranie koncesji na alkohol jednemu z najpopularniejszych lokali w Warszawie, klubokawiarni "Powiśle".

Do końca lipca, do straży miejskiej wpłynęło blisko 200 zgłoszeń, pism, próśb i skarg dotyczących zakłócania ładu i porządku publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych w pobliżu lokalu oraz zaśmiecania przyległego terenu. Dodatkowo, teren wokół klubokawiarni często zamienia się w zwykły śmietnik. Porozrzucane butelki, papiery, rozbite szkło, niedopałki papierosów lub plastikowe kubeczki. Tylko podczas ostatniego weekendu, w nocy z piątku na sobotę 70 osób ukarano mandatem za spożywanie alkoholu, zaśmiecanie terenu, zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz używania słów nieprzyzwoitych. Zadzwoniliśmy w tej sprawie do straży miejskiej.

Mieszkańcy skarżą się na zakłócanie ciszy. Alkohol spożywany jest w miejscach do tego nie przeznaczonych. Skarg było naprawdę wiele. Nie możemy nie zareagować. Wniosek o cofnięcie koncesji na alkohol został już złożony - powiedziała nam Katarzyna Dobrowolska z biura prasowego straży miejskiej.

Klubokawiarnia "Powiśle" istnieje już kilka lat i jest jednym z najpopularniejszych miejsc w stolicy. Mieści się przy ul. Kruczkowskiego, w dawnych kasach biletowych. W weekendy są tu setki gości.

d30nre7

Jak myślicie? Czy tak popularny lokal powinien stracić koncesję?* Czy klubokawiarnia "Powiśle" ma szansę na przeżycie bez możliwości sprzedawania alkoholu?*

d30nre7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30nre7
Więcej tematów