Trwa ładowanie...
obwodnica
Luiza Poreda
12-02-2013 12:33

Południowa obwodnica Warszawy gotowa dopiero latem

Wykonawcy wciąż prowadzą prace, które utrudnia zimowa pogoda. Prawdopodobnie, zakończenia robot można się spodziewać na przełomie II i III kwartału

Południowa obwodnica Warszawy gotowa dopiero latem
dcvb263
dcvb263

Wykonawcy Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinkach Lotnisko – Konotopa i Puławska – Lotnisko – Marynarska wciąż prowadzą prace, które utrudnia zimowa pogoda. Prawdopodobnie, zakończenia robot można się spodziewać na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku - informuje www.rynekinfrastruktury.pl .

Obecnie ukończenie niektórych prac zależy od warunków atmosferycznych, do ich wykonania wymagana jest temperatura powyżej 5 stopni - komentuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

W ubiegłym tygodniu wykonywano prace mostowe takie jak zbrojenie schodów, betonowanie ścianek zaplecznych oraz montowano deski gzymsowe. Ponadto, prowadzone były roboty kanalizacyjne oraz oświetleniowe trasy POW na odcinku od alei Jerozolimskich do ulicy Rebusowej. Wykonawca zajmował się także opracowaniem projektów tymczasowej organizacji ruchu.

GDDKiA zajmuje się obecnie analizą roszczeń złożonych przez wykonawcę, które wpłynie na decyzję o naliczaniu kar umownych. Prowadzone są rozmowy z wykonawcą zmierzające do przygotowania aneksu przedłużającego okres realizacji inwestycji. Dopiero po dokonaniu tej czynności Generalna Dyrekcja będzie mogła określić czy roszczenia były uzasadnione.

dcvb263
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcvb263
Więcej tematów