Trwa ładowanie...

Polonia Warszawa wsparła Polaków ewakuowanych z Donbasu

Dyrektor ds. marketingu klubu Radosław Majdan również włączył się w akcję pomocy.

Polonia Warszawa wsparła Polaków ewakuowanych z Donbasu
d9hc7k0
d9hc7k0

Stołeczny klub piłkarski aktywnie zaangażował się we wsparcie Polaków, którzy w ostatnim czasie zostali ewakuowani z Donbasu i wrócili do ojczyzny. Chodzi o ponad 150 osób, które przez najbliższe pół roku będą przebywać w ośrodkach w Rybakach i Łańsku. Wszyscy, którzy udokumentują posiadanie polskiego obywatelstwa lub przedstawią Kartę Polaka będą mogli potem legalnie żyć i pracować w Polsce.

Jednak wiadomo, że potrzeby rodaków którzy w tej trudnej sytuacji wrócili do kraju są ogromne. Stąd Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opracowało zakres wsparcia, z uwzględnieniem najpilniejszych artykułów. W akcję włączyła się także Polonia Warszawa, której kibice i władze zaangażowały się w inicjatywę pomocy .

W komunikacie czytamy, że lista głównych potrzeb zawiera: łóżeczka dla dzieci, wózki spacerówki, foteliki samochodowe, pościel i bielizna pościelowa dla dzieci i dla dorosłych, koce, ręczniki, ubrania dla dzieci i dorosłych, kaszki dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia, pieluchy, środki higieniczne, artykuły papiernicze oraz zabawki. Wiele z tych artykułów znalazło się wśród rzeczy podarowanych m.in. przez kibiców. Lecz potrzeby nadal są ogromne i dalsza pomoc będzie niezbędna. Klub dodaje, że uchodźcy z Donbasu już za kilka miesięcy otrzymają nowe domy, stąd zbiórka obejmie również elementy wyposażenia lokali.

d9hc7k0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9hc7k0
Więcej tematów