Trwa ładowanie...

Policjanci rozbili grupę przestępczą! [MOCNE WIDEO]

Zobaczcie brutalne wtargnięcie policji do "centrali przestępców"

Policjanci rozbili grupę przestępczą! [MOCNE WIDEO]
d2zm3zg
d2zm3zg

Kryminalni z Mokotowa zatrzymali kolejne osoby podejrzane o oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. W ręce policjantów trafili mężczyźni, którzy byli organizatorami akcji oraz ci, którzy odbierali pieniądze od starszych osób.

Jacek G., Grzegorz T., Daniel Sz., Robert K. oraz Ireneusz G. usłyszeli już zarzuty, ale wiele wskazuje na to, że mogą mieć na swoim koncie znacznie więcej takich przestępstw.

Policjanci z wydziału kryminalnego pracowali nad sprawą już od lipca. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że na terenie stolicy działa grupa, która wyłudza od starszych osób pieniądze metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Sposób działania oszustów w tym przypadku jest bardzo charakterystyczny i w każdym przypadku podobny. Sprawcy nawiązują telefonicznie kontakt z wytypowanymi osobami. Zwracają się z pilną prośbą o pożyczenie pieniędzy. Powodów, jakie podają, żądając nagłej „pomocy” finansowej, jest wiele. Zazwyczaj, po chwili telefonuje kolejny przestępca podający się za „policjanta” lub „oficera CBŚ”. Tu pada informacja, że wcześniej telefonował oszust i prosi starszą osobę o pomoc w schwytaniu sprawców. W tym celu należy spełnić żądania oszustów i przekazać im pieniądze osobiście lub poprzez wpłatę na konto. Po wpłaceniu umówionej kwoty wszelki kontakt z przestępcami się urywa.

Kryminalni ustalili, że osoby, które mogą mieć związek z tym procederem to Jacek G., Grzegorz T. oraz Daniel Sz. Mężczyźni ci werbowali osoby, które odbierały pieniądze od pokrzywdzonych lub zakładały konta bankowe, służące do wpłaty wyłudzonych pieniędzy. Kiedy wszystko wskazywało na to, że to oni wyłudzili 9 tys. złotych od mieszkańca Wawra, funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Pokrzywdzony wpłacił na konto sprawców gotówkę przekonany, że ratuje swojego krewnego, który walczy z nowotworem. Policjanci zatrzymali ich w momencie, kiedy próbowali wypłacić pieniądze w banku.

Z informacji kryminalnych wynikało, że wynajmują one mieszkanie na terenie Wawra, z którego wydzwaniają także do osób starszych, podając się za ich krewnych lub za policjantów. Kiedy funkcjonariusze potwierdzili te informacje, postanowili wejść do domu w sposób dynamiczny, aby uniemożliwić sprawcom zniszczenie telefonów komórkowych stanowiących dowody w takich sprawach. W jednym z pomieszczeń kryminalni zatrzymali Roberta K. oraz Ireneusza G. Policjanci zabezpieczyli tam telefony komórkowe oraz zapiski świadczące o ich udziale w przestępczym procederze. W ten sposób funkcjonariusze zlikwidowali swoistą „centralę” telefoniczną, z której prawdopodobnie dziennie wykonywano setki połączeń do starszych osób.

d2zm3zg

Wszyscy mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Policjanci ustalili osoby, które zostały oszukane lub od których próbowano wyłudzić pieniądze. Na tym etapie postępowania Grzegorz T. oraz Daniel Sz. usłyszeli jeden zarzut za oszustwo. Jacek G., Robert K. oraz Ireneusz G., który był już karany za podobne przestępstwa są podejrzani o trzy takie czyny. Z informacji policjantów wynika, że pokrzywdzonych w tej sprawie może być znacznie więcej. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani przez sąd.

Przypominamy, że Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. To warszawski numer * 22 60 33 222*

d2zm3zg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zm3zg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj