Trwa ładowanie...

Podejrzenie korupcji w stołecznym ratuszu. Kluczowy świadek przebywa w Niemczech

Prokurator wyśle wezwanie H. Gronkiewicz-Waltz.

Podejrzenie korupcji w stołecznym ratuszu. Kluczowy świadek przebywa w Niemczech
d1fpbsd
d1fpbsd

Prokuratura ma problem z przesłuchaniem jednego z autorów zawiadomienia o podejrzeniu przyjęcia gigantycznej łapówki przez stołecznych urzędników. Mężczyzna przebywa w Niemczech i boi się przyjechać do Polski - informuje w środę "GPC". Śledczy planują też przesłuchanie Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Jak ustaliła "Codzienna", na początku tego roku doniesienie trafiło najpierw do prokuratury w Warszawie, która podała, że dotyczy ono ewentualnego u201eprzyjęcia w nieustalonym miejscu w 2008 r. korzyści majątkowej znacznej wartości przez funkcjonariuszy publicznych z Urzędu m.st. Warszawyu201d. "GPC" informuje, że chodziło o 2,5 mln zł.

Gazeta podaje, że "ostatecznie akta przekazano do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która bada także okoliczności próby przejęcia 32 ha na Saskiej Kępie w Warszawie, których wartość szacowana jest nawet na miliard złotych. Oba wątki objęte są jednym śledztwem".

"Obecnie trwają zeznania świadków. Zeznania złożył jeden z zawiadamiających" - mówi w rozmowie z "GPC" naczelnik wydziału śledczego tarnobrzeskiej prokuratury Jacek Węgrzynowicz. Jego zaznania były ogólne, nie padły konkretne nazwiska i dlatego konieczne jest przesłuchanie drugiego zawiadamiającego. "Kluczowy świadek w tej sprawie przebywa obecnie w Niemczech i nie ma zamiaru przyjechać do Polski" - informuje "GPC". Mężczyzna ma być przesłuchany na terenie polskiego konsulatu w jednym z niemieckich miast.

d1fpbsd

Dziennikarz gazety zapytał śledczych, czy w tej sprawie konieczne będzie przesłuchanie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. "Takie wezwanie zostanie wysłane, choć obecnie trudno powiedzieć, kiedy" u2013 przyznał w rozmowie z "GPC" prokurator Węgrzynowicz.

źródło: PAP

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Pogrom w Wołominie: policja rozbiła grupę przestępczą. "Buła", "Czołg" i "Jogi" za kratkami

d1fpbsd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fpbsd
Więcej tematów