Trwa ładowanie...

Plac Grzybowski: posadź drzewo z pamiątkową tabliczką! Aukcja ratusza dla WOŚP

Wielka gratka dla warszawiaków! Aktualna cena to 7 600,00 zł - kto da więcej?

Plac Grzybowski: posadź drzewo z pamiątkową tabliczką! Aukcja ratusza dla WOŚP
d33zlu0
d33zlu0

Fundacja Jerzego Owsiaka gra w niedzielę "dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Podobny cel przyświecał zeszłorocznemu Finałowi. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspierać nie tylko przez datki do puszek wolontariuszy, ale również za pośrednictwem internetu, SMS-ów, czy uczestnicząc w charytatywnych aukcjach. Do akcji przyłączył się również stołeczny ratusz.

Jak co roku Fundacja Jurka Owsiaka zaprosiła znane osoby do orkiestrowych aukcji internetowych. Zwrócili się ze specjalną prośbą do ludzi z życia publicznego, muzyków, aktorów, sportowców, polityków a także tych, którzy dali się poznać dzięki swojej pracy na rzecz innych, o przekazanie podczas 25. Finału jakiegoś przedmiotu na rzecz Fundacji.

Na apel Orkiestry odpowiedziało Miasto Stołeczne Warszawa, które wystawiło na aukcję sadzenie dębu na pl. Grzybowskim. Będzie to dąb kolumnowy Quercus 'Monument' odznaczający się długowiecznością. Moment posadzenia drzewa oraz nazwisko zwycięzcy zostaną uwiecznione na pamiątkowej tabliczce, która będzie umieszczona przy tym drzewie.

Aktualna cena to 7 600,00 zł, a aukcji bierze udział 15 osób, a nagrodę można licytować tutaj . Tradycyjnie, do każdej aukcji wystawianej przez WOŚP, dołączony będzie specjalny certyfikat. Do licytowania zachęca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

d33zlu0

Dzień z Tuskiem, zdjęcie Pierwszej Damy, kolacja z Magdą Gessler

Na aukcjach znaleźć można przedmioty ofiarowane przez polityków i osoby publiczne. Na zainteresowanych czekają m.in. spinki do mankietów prezydenta Andrzeja Dudy oraz zdjęcie z obchodów ŚDM od jego żony Agaty Kornhauser-Dudy; dzień z Donaldem Tuskiem w siedzibie Rady Europejskiej i spacer po ministerstwie zdrowia z Konstantym Radziwiłłem.

Jest też album "Wykwintne Desery Polskie" z autografem Anny Komorowskiej; lot samolotem nad Słupskiem, Ustką i Rowami z Robertem Biedroniem; kolacja z Januszem Palikotem; konstytucja od Radosława Sikorskiego i pióro Bogdana Borusewicza.

Fanów sportu zainteresować może quad na którym Rafał Sonik debiutował w legendarnym Rajdzie Dakar; kolacja z Robertem Lewandowskim, Złoty Medal Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn z Turcji w 2009 oraz kombinezon narciarski Piotra Żyły z autografami m.in. Kamila Stocha i Macieja Kota. Wielbicieli sportu ucieszyć może aukcje na których są np. kask żużlowca Bartosza Zmarzlika, rakieta tenisowa Agnieszki Radwańskiej z jej autografem; koszulka z podpisem Kuby Błaszczykowskiego; czapka Robert Kubicy i rękawice Kajetana Kajetanowicza.

W Finał WOŚP włączyli się artyści, aktorzy i gwiazdy telewizyjne. Na licytacji jest np. stauetka Jerzego Stuhra z 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, którą wybitny aktor i reżyser otrzymał za film "Obywatel" ; własnoręcznie malowana przez Papcia Chmiela koszulka; kolacja dla czterech osób z Magdą Gessler oraz egzemplarz scenariusza filmu Kiler od Szymona Majewskiego. Na aukcjach wystawiono suknię Mai Ostaszewskiej zaprojektowaną na Galę Europejskich Nagród Filmowych; puchar brydżowy od Renaty Dancewicz; zaproszenie na spektakl od Pawła Małaszyńskiego; kolację z Agnieszką Holland i kolczyki od Krystyny Jandy.

d33zlu0

Wśród atrakcji do wylicytowania jest m.in. lampka pokoju od Caritas Polska; gitara z autografem Carlosa Santany i bilet dla dwóch osób na wszystkie koncerty 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2017.

WOŚP wsparł w tym roku także m.in. odchodzący z wojska dowódca generalny gen. broni Mirosław Różański. Na aukcję przekazał m.in. wyposażenie i umundurowanie, w jakim uczestniczył w ćwiczeniach wojskowych Anakonda-16.

Źródło: PAP/WawaLove.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

d33zlu0
d33zlu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33zlu0
Więcej tematów