Trwa ładowanie...

Plac Defilad znowu ożyje

Na placu w centrum Warszawy znowu będzie się dużo działo!

Plac Defilad znowu ożyje
d2dzrx7
d2dzrx7

W ubiegłym roku publiczne i prywatne instytucje działające w Pałacu Kultury i Nauki oraz okolicy, postanowiły ożywić plac Defilad. Latem zrealizowano wstępny plan zagospodarowania przestrzennego i przygotowano ciekawy letni program animacji łączący różne formy aktywności. Na środku placu stanął 25-metrowy stół z siedzeniami. Obok powstała scena, stoliki z leżakami i parasole. W czerwcu ruszyło plenerowe kino z pokazami filmów i rejestracjami spektakli teatralnych. W drugiej części placu stanęła artystyczna instalacja "Jelenie" Elizy Proszczuk. W sierpniu kulturalny butik otworzyła Fundacja Bęc Zmiana.

Od połowy czerwca do końca sierpnia na Placu odbyło się ponad 80 wydarzeń adresowanych do mieszkańców Warszawy i turystów. Były to koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, pokazy filmowe, debaty, czytania, zajęcia sportowe, silent disco, zloty foodtrucków, targi wytwórni niezależnych, piknik i wspólne śniadania. W wydarzenia pod PKiNem zaangażowały się m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej, TR Warszawa, Teatr STUDIO, Against Gravity i PLANETE+DOC, Akademia Fotografii, Krytyka Polityczna, Warszawska Szkoła Filmowa, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę. Tutaj odbył się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci Korczak, czy premierowa polska edycja festiwalu Red Bull Music Academy Weekender.

Jak podają organizatorzy, projekt "Plac Defilad" przyciągnął w 2014 roku kilkadziesiąt tysięcy osób. Plac ożył. A to dopiero początek - dowiadujemy się od organizatorów.

d2dzrx7

- Pierwszy sezon się sprawdził. Kontynuujemy zeszłoroczne cykle i tworzymy nowe, na większą skalę. Zapraszamy do wpółpracy kolejnych partnerów, w tym międzynarodowych. Chcemy, żeby plac funkcjonował w lecie i zimie. Wiosną na nowo ustawiamy stół. Zapraszamy do niego wszystkich mieszkańców i gości Warszawy, do bycia przy nim po prostu. Namawiamy do rozmowy, współdziałania, zabawy, refleksji i odpoczynku - mówi Wawalove.pl Marta Bartkowska z Placu Defilad.

W kwietniu rusza druga edycja Festiwalu Red Bull Music Academy Weekender. Drugi sezon Placu startuje w maju. Jednym z przewodnich tematów będzie też jubileusz 60-lecia Pałacu Kultury i Nauki. - Chcemy aktywnie włączać się w jego obchody, próbować odkryć Pałac na nowo - mówi nam Marta Bartkowska.

Red Bull Music Academy Weekender w kwietniu

To podróżujący po świecie miejski festiwal , który pokazuje to, co najciekawsze na niezależnej scenie muzycznej. Do tej pory festiwal odwiedził już Madryt, Sztokholm, Tokio, Belfast i Wiedeń, w ubiegłym roku także Warszawę. W 2015 festiwal powraca do stolicy w dniach 16-18 kwietnia. W ciągu 3 dni na 4 scenach pojawi się ponad 30 artystów. Impreza rozpocznie się w czwartek, 16 kwietnia w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego koncertem Steve Nash & Turntable Orchestra - niezwykłego zespołu składającego się z 37 muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i polskich mistrzów turntablizmu . Kolejni potwierdzeni artyści festiwalu to: jeden z najmocniej rokujących młodych artystów brytyjskiej sceny - Evian Christ, Dorian Concept z analogowym eksperymentem elektroniczno-instrumentalnym, Catz ‘N Dogz - gwiazdorski duet światowej sceny house’owej z Polski, Buraka Som
Sistema, nieokiełznany na scenie zespół, łączący kuduro i dancehall z taneczną elektroniką oraz W.E.N.A. z Electro-Acoustic Beat Sessions – unikalna, zaskakująca na żywo kolaboracja jednego z najbardziej utalentowanych polskich raperów z instrumentalnym kolektywem.

Szczegóły programu działalności Placu Defilad poznamy w marcu br.

d2dzrx7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dzrx7
Więcej tematów