Trwa ładowanie...

PKiN w barwach Francji, "Paris" na Stadionie Narodowym

Warszawa w hołdzie ofiarom zamachów w Paryżu.

PKiN w barwach Francji, "Paris" na Stadionie Narodowym
d2u9ob6
d2u9ob6

Pałac Kultury i Nauki zaświecił się barwami Francji, a na Stadionie Narodowym możemy przeczytać "Paris, Paris". Warszawa pokazuje jedność z Paryżem, który przeżył najbardziej brutalne zamachy w całej swojej historii.

Na znak solidarności z zostanie podświetlony w barwach Francji

— PałacKulturyiNauki (@PalacKultury)

Zarząd Dróg Miejskich również postanowił małym gestem pokazać swoją solidarność z Francją. Most Śląsko-Dąbrowski również zabłysnął barwami narodowymi Francji.

fot ZDM/fb

d2u9ob6

Przed ambasadą francuską płoną także setki zniczy, których wciąż przybywa. Mieszkańcy Warszawy są wstrząśnięci. - Nie mogłam spać. Cały czas śledziłam, co się tam dzieje. Dziś rano po prostu musiałam tu przyjść - mówi jedna z kobiet, która zapaliła znicz przed ambasadą. - To jest jakiś koszmar - dodaje. Przed gmachem ambasady została wystawiona księga kondolencyjna.

Zamachowcy w piątek w nocy zaatakowali w sześciu miejscach w Paryżu. Między innymi w okolicach stadionu Stade de France, gdzie rozgrywał się wówczas towarzyski mecz Francja-Niemcy. To najbardziej krwawe zamachy w historii Francji. Zginęło 128 osób, a 99 jest w stanie krytycznym. Ze stolicy Francji wciąż spływają nowe informacje.

d2u9ob6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u9ob6
Więcej tematów