Trwa ładowanie...

Pierwszy Jazz przyjechał do Warszawy

W nocy do stolicy dotarł pierwszy z wyprodukowanych przez Pesę dwukierunkowych tramwajów

Pierwszy Jazz przyjechał do Warszawy
d2p7mwn
d2p7mwn

Pierwszy z nowych tramwajów dla Warszawy jest już w stolicy. Tramwaje Warszawskie kupiły 45 takich pojazdów. Dostawy dwukierunkowych tramwajów rozpoczęły się terminowo i potrwają do maja 2015 r. Zanim wyjadą na stołeczne tory, przejdą w Warszawie proces homologacyjny – czytamy na stronie "Transportu Publicznego".

Jazz Duo mają długość 29,7 m, są w pełni klimatyzowane i całkowicie niskopodłogowe. W każdym pojeździe znajdzie się monitoring, system elektronicznej informacji pasażerskiej z ekranami LCD, 28 miejsc siedzących. Tramwaje będą miały zasobniki energii, które pozwolą zaoszczędzić do 7 proc. energii trakcyjnej, jak również przejechać odcinek torów pozbawiony sieci trakcyjnej. Łączny koszt zamówienia 45 tramwajów to 380 088 552 zł brutto.

Warszawa zamówiła dwukierunkowe tramwaje z myślą o obsłudze linii w czasie remontów czy budowy nowych tras. Jazz Duo będą jeździły też na liniach dowozowych do węzłów, przy których brakuje miejsca na klasyczne pętle – pojawiają się pomysły wybudowania torów odstawczych przy stacjach metra Rondo Daszyńskiego, Wierzbno czy Ratusz oraz niedaleko pl. Zbawiciela .

d2p7mwn

Jazzy Duo nie są pierwszymi dwukierunkowymi tramwajami w Warszawie – PESA już wcześniej, w ramach kontraktu na 186 tramwajów , dostarczyła sześć Swingów Duo do obsługi niepełnej trasy przez Most Północny.

Podobają się Wam nowe tramwaje dla Warszawy?

Więcej: Tak będzie wyglądał nowy tramwaj!

d2p7mwn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p7mwn
Więcej tematów