Trwa ładowanie...

Philip K. Dick na Żoliborzu

Dla fanów "Blade Runnera" - tanie pokazy filmowe

Philip K. Dick na Żoliborzu
d2pd5rp
d2pd5rp

W najbliższy weekend w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego rozpocznie się przegląd filmów jednego z najbardziej znanych powieściopisarzy SF i fantasy - Philipa K. Dicka. Doskonała muzyka, monumentalne sceny, ciekawe i wielobarwne postaci to cechy charakteryzujące obrazy stworzone na podstawie literatury Dick’a. Gościom przeglądu zostaną pokazane cztery ekranizacje jego prozy. "Blade Runner", "Władcy Umysłów", "Przez Ciemne Zwierciadło" oraz "Zapłata" to filmy, które będzie można zobaczyć w ten i następny weekend zawsze o godzinie 19.00.

Philip K. Dick, to niedoceniony za życia twórca, który pozostawił po sobie ponad 60 różnych powieści, nowel i opowiadań przenoszących czytelnika w odległe i nierzeczywiste światy. Jego twórczość była i jest inspiracją dla bardzo wielu współczesnych reżyserów i artystów. Filmy takie jak "Łowca Androidów", "Pamięć Absolutna" czy "Raport Mniejszości", znane są każdemu fanowi dobrego kina. *__*

Po przeglądzie filmów Romana Polańskiego oraz Andrzeja Wajdy zdecydowaliśmy się pokazać filmy o bardziej alternatywnym charakterze, skierowane do fanów innego, ale równie dobrego kina – powiedziała nam Katarzyna Masłowska, organizator przeglądu.

Wstęp kosztuje tylko 10 zł, karnet na wszystkie wieczory – 30 zł. Dla wszystkich gości przewidziany jest specjalny „imbirowy napój mniejszości”.

d2pd5rp

13.10 – Blade Runner
14.10 - Władcy Umysłów
20.10 - Przez ciemne zwierciadło
21.10 – Zapłata

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego
ul. Czarnieckiego 51
STRONA internetowa Centrum

d2pd5rp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pd5rp
Więcej tematów