Trwa ładowanie...

Parada Równości zmodyfikowała trasę

Chcą przejść obok tęczy

Parada Równości zmodyfikowała trasę
dppvfo5
dppvfo5

Początek trasy przemarszu nie zmienił się. Parada Równości wystartuje w sobotę 13 czerwca o godzinie 15.00 spod Sejmu RP. Później skierują się na ulicę Piękną i przejdą Mokotowską, by dotrzeć właśnie do pl. Zbawiciela, gdzie znajduje się słynna tęcza.

- Ta decyzja to odpowiedź na prośby uczestników Parady. Pewne jest, że Tęcza będzie stać na pl. Zbawiciela do końca tego roku, potem jej los jest niepewny, bowiem umowa z miastem wygasa. Wiele osób już od kilku lat namawiało nas na przejście obok Tęczy. Ponieważ okazja może się nie powtórzyć, Komitet Organizacyjny podjął decyzję o zmianie trasy - poinformowali organizatorzy.

Z pl. Zbawiciela przemarsz podąży ulicą Marszałkowską do Świętokrzyskiej. Z niej skręci w Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, by przy pl. Zamkowym przejść w ul. Senatorską i skończyć na pl. Bankowym. - Parada Równości 2015 to być może ostatnia szansa, byśmy minęli słynne dzieło - tęczę - dodają organizatorzy.

Festiwal Parady Równości 2015 trwa już od 29 maja. Łącznie do 14 czerwca zaplanowano kilkadziesiąt wydarzeń – debat, warsztatów, konferencji naukowych, imprez, wydarzeń sportowych i spotkań. Zdecydowana większość z nich jest darmowa – cały program znaleźć można na festiwal.paradarownosci.eu .

dppvfo5
dppvfo5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dppvfo5
Więcej tematów