RegionalneWarszawaPaństwowe prezerwatywy na Białołęce. Nietypowa inicjatywa firmy

Państwowe prezerwatywy na Białołęce. Nietypowa inicjatywa firmy

Nie wszystkim mieszkańcom ten pomysł przypadł do gustu.

Państwowe prezerwatywy na Białołęce. Nietypowa inicjatywa firmy

Na warszawskiej Białołęce Gaz-System zorganizował konsultacje z mieszkańcami. Rozmawiano o budowie gazociągu i przyszłości Kanału Żerańskiego. Jednak uwagę mieszkańców przykuła inna, dosyć nietypowa inicjatywa państwowej spółki.

"Gaz-System chyba zbyt dosłownie zrozumiał troskę o dobre stosunki (?) z mieszkańcami dzielnicy Białołęka, bo zorganizował konsultacje i zaproponował... między innymi taką 'małą architekturę' do zlokalizowania nad Kanałem Żerańskim" - napisali mieszkańcy na stronie "Ocalmy tereny nad Kanałem Żerańskim". Do postu dołączyli zdjęcie.

Pod wpisem pojawiło się kilka żartobliwych komentarzy. Jednak nie wszystkim pomysł postawienia automatów z prezerwatywami przypadł do gustu. - Nie wiem, czy takiego rodzaju rekreacji oczekują nad kanałem mieszkańcy. I finansuje to państwowa spółka? Zaznaczam, że to moja prywatna opinia. Ja wolę więcej drzew, dobrze zaplanowaną ścieżkę pieszo-rowerową, fajnie pomyślane miejsca na piknik nad wodą. Czegoś i dla mieszkających po sąsiedzku z kanałem, i dla tych, którzy przyjadą nad wodę po wypoczynek – wyjaśnia pani Marzena.

Spór o zieleń

Przypomnijmy, że w stolicy planowana jest budowa gazociągu, który połączy elektrociepłownię Żerań z rurą w Rembelszczyźnie. Za inwestycję, która budzi niemałe emocje, odpowiada firma Gaz-System. W tym celu firma zamierza wyciąć 4 tys. drzew na Żeraniu i 21,6 tys. m kw. krzewów. W zamian ma zrobić kolejne nasadzenia. Jednak mieszkańcy sprzeciwiają się wycince drzew.

Gaz-System zorganizował cykl spotkań warsztatowych dla mieszkańców, aby porozmawiać o koncepcji renowacji terenu po zakończeniu budowy gazociągu.

- Dzięki takiej formie konsultacji społecznych chcemy umożliwić mieszkańcom wypowiedzenie się na temat przyszłości Kanału Żerańskiego. Pierwsze spotkania i spacery będą służyły poznaniu oczekiwań związanych z obszarem objętym projektem budowy gazociągu. Każdy z uczestników warsztatów i spacerów będzie mógł zgłosić swoje opinie i pomysły - mówiła cire.pl Monika Bończa-Tomaszewska, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Gaz-Systemu.

Prace rozpoczną się na początku 2018 roku. Budowa gazociągu, zlecona przez właściciela elektrociepłowni, koncern PGNiG Termika, ma kosztować blisko 1,6 mld zł.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Obraz
Zobacz także
Komentarze (0)