Trwa ładowanie...

Pająki i skorpiony na wystawie w PKiN

Zobacz je z bliska

Pająki i skorpiony na wystawie w PKiN
d1n63kv
d1n63kv

Po spektakularnych sukcesach w muzeach przyrodniczych Monachium, Frankfurtu nad Menem oraz Królewskiego Muzeum Środkowej Afryki pod Brukselą, wystawa „Fascynujący świat pająków i skorpionów” nareszcie w Polsce! Będzie można ją oglądać w Pałacu Kultury i Nauki w okresie 17 stycznia – 2 marca 2014 r w sali Kisielewskiego, codziennie w godzinach 10:00-20:00.

Wystawa "Fascynujący świat pająków i skorpionów" powstała na zamówienie jednego z muzeów przyrodniczych w Niemczech.* Celem było przybliżenie tych niezwykłych stworzeń cieszących się złą sławą dzięki przekazom filmów fabularnych i beletrystyki.* Powszechna jest niechęć i strach przed nimi, prowadzące czasem do arachnofobii, toteż wystawa jest przyczynkiem do poprawienia tej szkodliwej dla obu stron relacji miedzy ludźmi a pajęczakami.

Dzięki przeszklonym terrariom zwiedzający mogą przyjrzeć się wspaniałym okazom z bardzo bliska. Bogate opisy oraz tablice informacyjne pozwalają poznać te stworzenia i ich znaczenie w świecie przyrody - mówią organizatorzy - Wszystko to rozjaśnia nasze postrzeganie, a pająki przestają być wampirami czyhającymi na naszą zgubę. Zaobserwowano wśród zwiedzających, że wcześniejsza obawa i lęk przeradzają się w zaciekawienie i sympatię do tych pożytecznych zwierząt.

d1n63kv

Bilety w cenie:
normalny – 15 zł/os.
ulgowy – 10 zł/ os.
grupowy – 5 zł/os.

rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych) – 40 zł

Zobacz także: W warszawskim ZOO urodził się pierwszy w historii szympans! [ZDJĘCIA]

d1n63kv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n63kv
Więcej tematów