Trwa ładowanie...

Oznakuj swój rower, uniknij kradzieży!

W Warszawie ruszyła akcja znakowania rowerów.

Oznakuj swój rower, uniknij kradzieży!
d34710q
d34710q

Program polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu "engrawer", oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji. Rower oznakowany zostanie także naklejką samoprzylepną - umieszczoną w widocznym miejscu - informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Specjalna technologia "engrawera" pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń to rama roweru pod kierownicą, ramię przekładni sprzężone z przekładnią, przedni widelec. W rowerach o znacznej wartości materialnej zaleca się rozważenie oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół. Dzięki temu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer i można łatwo ustalić jednostkę w której został oznakowany.

Przed znakowaniem roweru należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy oznakowania roweru w celu wygenerowania przez system niepowtarzalnego kodu. Rejestracja w komputerowej bzie danych odbywa się na podstawie dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia) oraz dowodu zakupu – może to być paragon lub faktura, umowa kupna – sprzedaży lub według oświadczenia ustnego właściciela).

Znakowanie rowerów odbywa się:

d34710q

w KRP Warszawa VI przy ulicy Jagiellońskiej 51 Wydział Prewencji, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 14, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 22 6038194,

w KP Targówek przy ulicy Motyckiej od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z dyżurnym jednostki pod numerem 22 6038640,

w KP Białołęka przy ulicy Myśliborskiej 65 od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z dzielnicowym pod numerem telefonu komórkowego 600 997 178 lub stacjonarnego 22 6035317.

d34710q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34710q
Więcej tematów