Trwa ładowanie...

Orlen Warsaw Marathon. Utrudnienia w pięciu dzielnicach

Na starcie biegów na Wybrzeżu Szczecińskim pojawią się tysiące biegaczy

Orlen Warsaw Marathon. Utrudnienia w pięciu dzielnicach
d4atc8f
d4atc8f

Kolejna odsłona Orlen Warsaw Marathon, już w najbliższy weekend, 25-26 kwietnia. Na starcie biegów na Wybrzeżu Szczecińskim pojawią się tysiące biegaczy. Oznacza to utrudnienia na warszawskich ulicach.

- Biegacze startujący na dystansie maratonu rozpoczną rywalizację o godzinie 9.30. Najszybsi z nich dotrą do mety po ponad dwóch godzinach, ostatnie osoby pojawią się na finiszu najpóźniej po 6 godzinach od startu. Ponad 42-kilometrowa trasa nie będzie zamknięta przez cały ten czas. Ruch uliczny będzie dynamicznie otwierany i zamykany. *Dodatkowo, trasa na żadnym odcinku nie przecina torowiska, dlatego ruch tramwajowy nie będzie nigdzie blokowany, a wszystkie linie będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy*- mówią urzędnicy stołecznego ratusza.

Aby poinformować mieszkańców o planowanych zmianach w układzie drogowym organizator wydarzenia nawiązał współpracę z dzielnicami w których zawodnicy znajdować się będą najdłużej, a zmiany mogą okazać się najbardziej uciążliwe. *Są to Mokotów, Ursynów i Wilanów. *

W najczęściej uczęszczanych miejscach tych dzielnic rozwieszone zostały plakaty (1800 szt.). Dodatkowo rozdystrybuowanych zostało 15 000 ulotek, a także za pośrednictwem baz mailingowych rozesłane zostały wiadomości informujące o możliwości wystąpienia utrudnień.

d4atc8f

Organizatorzy nawiązali również współpracę z 19 parafiami. W kościołach pojawiły się plakaty i ulotki, a mieszkańcy będą informowani o utrudnieniach podczas ogłoszeń.

Zmiany w ruchu drogowym:

*Praga *Wybrzeże Szczecińskie od skrzyżowania z mostem Świętokrzyskim do wjazdu na most Poniatowskiego wyłączone będzie z ruchu od godziny 7.00 do końca biegu maratońskiego. Rano niemożliwy będzie również przejazd Wałem Miedzeszyńskim na odcinku od mostu do ul. Zwycięzców.

*Śródmieście *Most Świętokrzyski w godzinach porannych będzie zamknięty w obu kierunkach. Natomiast po zakończeniu rywalizacji na dystansie 10 km, odblokowana zostanie jego północna jezdnia z Pragi do Śródmieścia.

d4atc8f

Na Powiślu trasa również została wytyczona w sposób, minimalizujący utrudnienia dla mieszkańców. W godzinach porannych ulice Dobra, Solec, Górnośląska, Ludna, Czerniakowska, Rozbrat, Myśliwiecka i Szwolożerów będą zamknięte, ale tylko przez ok. 90 minut. Po południu możliwy będzie już wyjazd na ul. Solec i Czerniakowską, a dalej w dowolnym kierunku. Zalecane jest niepozostawianie samochodów na ulicy Kruczkowskiego i Podchorążych.

Na ulicy Czerniakowskiej maraton będzie się wprawdzie posuwał jednym z trzech pasów ruchu jednak tylko na odcinku 1 km. Dzięki temu, zachowana zostanie drożność głównej arterii dojazdowej do mostu Siekierkowskiego i Poniatowskiego. W miejscach zlokalizowanych w okolicach wyjazdu z Ujazdowa na Czerniakowską stworzone zostaną specjalne śluzy, które pozwolą kierowcom na wyjazd.

*Mokotów *Na ulicy Puławskiej wykorzystane będą dwa z trzech pasów prowadzących na północ. Trzeci pas – zewnętrzny – służyć będzie do wyjazdu mieszkańcom osiedli w dzielnicach Śródmieście i Mokotów. Od strony Centrum w kierunku Ursynowa ul. Puławska będzie drożna przez cały czas. Utrudnienia pojawią się także na ul. Bukowińskiej, która zostanie zamknięta na około pół godziny. Aleja Wincentego Witosa w obu kierunkach będzie nieprzejezdna w godz. 11.00-14.40.

*Ursynów *Mieszkańcy Ursynowa i Mokotowa będą mogli bez problemu dojechać do Doliny Służewieckiej i nią pojechać dalej w dowolnym kierunku. Dojazd do dzielnicy Ursynów pozostanie zachowany dzięki drożnej ul. Rolnej i Al. KEN. Wszystkie Osiedla znajdujące się wzdłuż wschodniej strony ul. Rosoła będą mieć możliwość wyjazdu i dojazdu do Al. Gen. Sikorskiego, a następnie do mostu Siekierkowskiego.

d4atc8f

*Wilanów i Powsin *W godzinach 10.30 – 15.00 niemożliwy będzie wjazd i wyjazd do Powsina. Zalecamy również niepozostawianie samochodów przy ulicy Relaksowej w bezpośrednim sąsiedztwie trasy. Do miasteczka Wilanów będzie można się dostać przez Al. Rzeczypospolitej. Na ulicy Jana III Sobieskiego ruch wstrzymany będzie w kierunku północnym. Drożny pozostanie natomiast kierunek południowy i dojazd do Al. Wilanowskiej.

*Trasy pozostałych biegów *W przypadku biegu na dystansie 10 km reorganizacja ruchu zostanie przeprowadzona na dużo mniejszą skalę. Wybrzeże Kościuszkowskie w kierunku południowym, gdzie biegacze będą się poruszać pod prąd, zostanie zamknięte na ok. 40 minut. Organizatorzy zalecają zjazd przy moście Gdańskim lub wcześniej – przy Centrum Olimpijskim. Biegacze będą biec przez Stare i Nowe Miasto. Przez ok. 40 minut wyłączona będzie także ulica Tamka.

Trasa Charytatywnego Marszobiegu „Biegam, Bo Lubię POMAGAM”, który odbędzie się 25 kwietnia poprowadzona zostanie m.in. przez Plac Zamkowy, ul. Karową i nitkę Wybrzeża Kościuszkowskiego przy Centrum Nauki Kopernik. Osoby, które będą chciały przejechać na prawy brzeg Wisły powinny w tym czasie skorzystać z mostu Gdańskiego, Poniatowskiego lub Siekierkowskiego. Utrudnienia mogą potrwać około 1 godziny.

*Informacje dotyczące reorganizacji transportu miejskiego będą zamieszczone m.in. na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego ( www.ztm.waw.pl ), w mediach społecznościowych ZTM, na plakatach w taborze komunikacji miejskiej oraz na przystankach.*O zmianach podczas trwania Orlen Warsaw Marathon powiadamiać będą także informatorzy ZTM obecni w pobliżu tras biegów.

d4atc8f
d4atc8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4atc8f
Więcej tematów