Trwa ładowanie...

Od miesięcy terroryzował sklep. Postawili mu 16 zarzutów

Mężczyzna regularnie nachodził ekspedientów, demolował, kradł alkohol i groził kasjerce nożem.

Od miesięcy terroryzował sklep. Postawili mu 16 zarzutów
d47jsxu
d47jsxu

Robert W. od miesięcy terroryzował pracowników sklepu Żabka przy ul. Ząbkowskiej 18 na Pradze Północ. Mężczyzna regularnie nachodził ekspedientów, demolował, kradł alkohol, groził kasjerce nożem. Pobił również klienta sklepu, który stanął w obronie pracownicy. Właściciele Żabki byli zmuszeni ją zamknąć.

- Policja za każde wykroczenie zatrzymywała Roberta W. i przedstawiała mu zarzuty - powiedziała WawaLove.pl st. sierż. Paulina Onyszko z rejonowej komendy w Warszawie. Mężczyzna dopuszczał się czynów, które są zakwalifikowane jako wykroczenia. Przyjmował zarzuty i bez protestów płacił grzywny. Robert W. w okresie pomiędzy lipcem a sierpniem 2015 r. dopuścił się kradzieży mienia sklepu o łącznej wartości około 1000 zł. - Taka suma nie przekracza kwoty wykroczeniowej, dlatego nie mieliśmy prawnej możliwości, by zatrzymać mężczyznę w areszcie- dodaje Onyszko.

Sklepowy terrorysta wracał więc do sklepu na Ząbkowskiej i znów kradł, bił, zastraszał. Właściciele sklepu byli zmuszeni zamknąć interes tuż po tym, jak Robert W. spowodował uszkodzenie ciała jednego z pracowników. Dopiero wówczas policja wystąpiła z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do osób pokrzywdzonych. 33-latek nie zastosował się do postanowienia prokuratury. To otworzyło drogę policji do podjęcia odważniejszych działań. - Kiedy Robert W. nie podporządkował się wytycznym, mieliśmy przesłankę prawną do zatrzymania mężczyzny w areszcie - mówi st. sierż. Paulina Onyszko.

Tak się stało. W tej chwili Robertowi W. prokuratura przedstawiła już 16 zarzutów i 33-letniego terrorystę sklepowego zatrzyma w areszcie na trzy miesiące. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, który w toku sprawy przeprowadzi odpowiednie śledztwo.

d47jsxu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47jsxu
Więcej tematów