Trwa ładowanie...

Nowolazurowa już gotowa. Czeka na oddanie do użytku

Inwestycja jest szczególnie ważna dla mieszkańców: Włoch, Ursusa i Bemowa.

Nowolazurowa już gotowa. Czeka na oddanie do użytku
d3tsjtr
d3tsjtr

Drogowcy właśnie zakończyli wszystkie prace budowlane, a Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych mógł wystąpić o wydanie niezbędnych pozwoleń na użytkowanie. Aktualnie Nowolazurowa przebiega od węzła Salomea do ulicy Chrościckiego. Teraz na udostępnienie czeka kolejny, kluczowy odcinek .

- Złożyliśmy już trzy wnioski o pozwolenia na użytkowanie. Chodzi o około kilometrowy fragment, pomiędzy ulicą Chrościckiego a Połczyńską. Wszystkie roboty budowlane zostały już zakończone, trwają jedynie ostatnie prace wykończeniowe. - powiedziała WawaLove.pl Agata Choińska z biura prasowego Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

W ramach robót powstał m.in. nowy wiadukt nad torami PKP oraz rondo. Drogowcom została już właściwie "kosmetyka" w tym np. ustawienie sygnalizatorów i wytyczenie poziomego oznakowania. Teraz decyzja w sprawie oddania inwestycji jest uzależniona od nadzoru budowlanego. Niewykluczone, że kierowcy pojadą nowym odcinkiem już w październiku. Ulica będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a same prace kosztowały ponad 8,5 mln zł. Nowolazurowa ma być docelowo połączona z trasą ekspresową S8.

d3tsjtr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tsjtr
Więcej tematów