Trwa ładowanie...

Nietypowy "Piknik w Skaryszaku"

Uwaga - materiały kontrowersyjne!

Nietypowy "Piknik w Skaryszaku"
d2qroy9
d2qroy9

Zdarza nam się spotkać, w autobusie, tramwaju czy ulicy mały plakat - na którym przeczytamy krótkie, czasem mocne lub kontrowersyjne, z reguły zmuszające jednak do refleksji zdanie. To działalnośc grupy Loesje.

Loesje działają na całym świecie. Ich działalność ma pobudzać do refleksji, a także kreatywnego i twórczego myślenia oraz uświadomić możliwość wpływania na najbliższe otoczenie. W Warszawie sa również obecni - prowadzą warsztaty kreatywnego myślenia, organizują spotkania i debaty.

Grupa Loesje wyraża swoje myśli w postaci krótkich haseł zamieszczanych na czarno-białych plakatach. Często kontrowersyjnych. Ich estetyka podkreśla, że najważniejszy jest tekst i znaczenia, jakie ze sobą niesie, a nie kolorowa, atrakcyjna wizualnie forma. Minimalizm stylistyki wyróżnia je także w natłoku wielobarwnych reklam. Charakterystyczny dla plakatów jest również brak interpunkcji, poszerzający możliwości ich interpretowania. Teksty pojawiają się w przestrzni publicznej także w postaci szablonów, murali, wlepek.

"Piknik w Skaryszaku" to sesja dyskusyjna poświęcona tekstom stworzonym podczas ich spotkań. Po dyskusji i layoucie, teksty z warsztatów tworzą kolejną serię charakterystycznych, czarno-białych plakatów.

d2qroy9

Miejsce pikniku: na trasie alejki od Ronda Waszyngtona - od popiersia I.J. Paderewskiego, dzięki plakatom Loesje nie będzie problemu ze znalezieniem lokalizacji.

20 maja, godz. 15.00, park Skaryszewski.

d2qroy9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qroy9
Więcej tematów