Trwa ładowanie...

Nie straszna jej żadna plama! Nowa szorowarka wkroczyła na warszawskie chodniki

Szorowarka zadebiutowała na pl. Piłsudskiego.

Nie straszna jej żadna plama! Nowa szorowarka wkroczyła na warszawskie chodniki
d3toxh9
d3toxh9

Nowa technologia oczyszczania placów i chodników w Warszawie. Na pl. Piłsudskiego, Krakowskim Przedmieściu i ul. Świętokrzyskiej debiutuje nowoczesna szorowarka. Ma być dużo skuteczniejsza, niż wszystkie poprzednie formy oczyszczania trotuarów.

Zamiast myjki ciśnieniowej – mechaniczna szorowarka. - Testujemy nowy sposób czyszczenia trotuarów - informuje Zarząd Oczyszczania Miasta. Krakowskie Przedmieście, ul. Świętokrzyska i pl. Piłsudskiego do tej pory myte były za pomocą gorącej wody podawanej pod ciśnieniem do myjek. Prace ma usprawnić zastosowanie szorowarki. To mały pojazd, którego rozmiary pozwalają na poruszanie się i mycie chodników. Czyszczenie odbywa się za pomocą trzech wirujących talerzy wyposażonych w szczotki. Pozostająca po szorowaniu woda z zanieczyszczeniami jest od razu ściągana specjalną listwą i zasysana do oddzielnego zbiornika, dzięki czemu nie pozostaje na chodniku.

Użycie szorowarki na taką skalę ma charakter pilotażowy. Prowadzone mycie jest debiutem maszyny w Warszawie. Jeśli szorowarka zda egzamin, usprawni czyszczenie reprezentacyjnych miejsc w stolicy. Poprawi się również komfort przechodniów – podczas pracy pojazdu nie jest konieczne wygradzanie fragmentów mokrych chodników. Dla bezpieczeństwa szorowarka jest wyposażona w kamery cofania.

Ulice Krakowskie Przedmieście i Świętokrzyska są myte od wiosny do jesieni. To działania, którymi – ze względu na prestiż miejsca – ZOM wspomaga administratorów, którzy są ustawowo zobowiązani do dbania o czystość chodników przylegających do nieruchomości.

d3toxh9

Źródło: (ZOM)

d3toxh9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3toxh9
Więcej tematów