Trwa ładowanie...

Nie będą sypać soli na jezdnie na całym Żoliborzu

Czy tak powinno być też w innych dzielnicach?

Nie będą sypać soli na jezdnie na całym Żoliborzu
d36hlo9
d36hlo9

Nie sypmy soli zimą na jezdnie i chodniki! - proponują żoliborscy radni. W zeszłym roku w ramach eksperymentu nie solono jednej ulicy na Żoliborzu . Obawiano się, że może to spowodować stłuczki albo poślizgnięcia, jednakże do urzędu nie zgłoszono ani jednej skargi. Teraz eksperyment ma być rozszerzony na całą dzielnicę - czyli w sumie 102 lokalne ulice. O zdanie na ten temat zostaną w listopadzie zapytani mieszkańcy.

Pytania trafią bezpośrednio do zainteresowanych mieszkańców. Będą też trzy spotkania informacyjne. Trzeba dać ludziom szansę, żeby mogli się wypowiedzieć - mówi Gazecie.pl Joanna Tucholska (PO), przewodnicząca komisji bezpieczeństwa i infrastruktury w radzie Żoliborza.

Pomysł, by zaniechać solenia ulicy Czarnieckiego, wyszedł od Stowarzyszenia Żoliborzan. Głównym argumentem był fakt, że usychają wiekowe drzewa wzdłuż ul. Czarnieckiego .* Sól szkodzi zresztą nie tylko drzewom, ale także zwierzętom oraz... naszym butom!* Solenie jest również bardzo drogie. Odśnieżanie i sypanie piaskiem ulic Żoliborza ma wyjść nawet sześć razy taniej!

d36hlo9

Co myślicie na ten temat? Czy jesteście za pozostaniem przy soleniu czy według Was wystarczy zwykłe odśnieżanie?


d36hlo9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36hlo9
Więcej tematów