Trwa ładowanie...

Na Targówku otwiera się miejsce aktywności lokalnej

Miejsce spotkań z sąsiadami, debat i wykładów. Wszystkie wydarzenia będą bezpłatne

Na Targówku otwiera się miejsce aktywności lokalnej
d3ux5do
d3ux5do

14 listopada o godz. 19:00 nastąpi oficjalne otwarcie pierwszego na Targówku miejsca aktywności lokalnej, który jest owocem kilkumiesięcznej współpracy mieszkańców, organizacji pozarządowych i urzędu. Jednak to wytrwałość i upór tych pierwszych spowodowały, że miejsce to ożyje i będzie animowało życie sąsiedzkie na Targówku Fabrycznym. Położone jest bowiem w samym jego centrum – u zbiegu ulic Ziemowita i Chemicznej. Na miejscu powstanie również kawiarnia.

Podczas otwarcia będzie można zobaczyć to miejsce, włączyć się w planowanie jego oferty oraz wykorzystać to miejsce w celu dla którego jest tworzone, czyli pobyć wspólnie z sąsiadami, wypić ciepłą herbatę czy zagrać w gry planszowe.

Miejsce spotkań sąsiadów

Miejsca aktywności lokalnej to przestrzenie, w których mieszkańcy mogą spotkać się z sąsiadami, zorganizować debatę czy spotkanie. To miejsca, których charakter i program działań określają sami mieszkańcy, a nie dom kultury czy urząd dzielnicy. Integrują mieszkańców, dają im przestrzeń do wspólnych działań i spotkań. Wydarzenia i zajęcia odbywające się w tych z miejscach są zawsze bezpłatne, może wziąć w nich udział każdy chętny. Mieszkańcy mogą być zarówno ich uczestnikami, jak i organizatorami.

d3ux5do

Miejsce aktywności lokalnej na Targówku Fabrycznym jest wyjątkowe. Powstało z inicjatywy Rady Osiedla i sąsiadów oraz dzięki zaangażowaniu Urzędu Dzielnicy Targówek. Urząd przekazał lokal na ten cel oraz wyremontował go. Sąsiedzi przy wsparciu organizacji pozarządowych działających na tym terenie będą tworzyli ofertę tego miejsca.

Obszar Targówka Fabrycznego jest objęty programem rewitalizacji. Miejsca aktywności lokalnej dają przestrzeń do realizowania projektów kulturalnych, edukacyjnych i do integracji różnych środowisk. Do tworzenia tego miejsca są zaproszeni wszyscy – nie tylko mieszkańcy Targówka Fabrycznego, ale również okolicznego Osiedla Wilno, Targówka Mieszkalnego czy Szmulowizny.

Spotkanie inaugurujące odbędzie się w piątek 14 listopada, godz. 19:00

Miejsce: Ziemowita 16 (róg ul. Ziemowita i Chemicznej)

d3ux5do

Organizatorzy: Rada Osiedla Targówek Fabryczny, Urząd Dzielnicy Targówek, Konsorcjum My Targówek

d3ux5do
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ux5do
Więcej tematów