Trwa ładowanie...

Na Targówku grasuje pedofil. "Uważajcie na swoje dzieci!"

Informację w tej sprawie podał portal Wasz Targówek.

Na Targówku grasuje pedofil. "Uważajcie na swoje dzieci!"
d2p4nox
d2p4nox

Całą sytuację nakreśliła jedna z czytelniczek. Mężczyzna najprawdopodobniej próbował siłą wciągnąć do samochodu kilkuletnie dziecko, które na szczęście w porę mu się wyrwało. Pedofil ma grasować głównie w okolicach Szkoły Podstawowej nr 28, przy ulicy Gościeradowskiej na Targówku.

Mężczyzna nagabuje także dzieci np. na pobliskich ulicach oraz w parku. Podejrzenia były już zgłaszane zarówno dyrekcji placówki, jak i miejskim służbom . Te twierdzą, że sytuacja jest pod całkowitą kontrolą, a tego typu sprawy musi zgłaszać policji lub straży miejskiej, właśnie szkoła. Rodzice przekonują, że pedofil przemieszcza się po dzielnicy, a ostatnio miał być widziany w okolicy ulic: Złotopolskiej i Lusińskiej.

Czytelniczka apeluje, żeby rodzice zwrócili szczególną uwagę na swoje pociechy i w miarę możliwości towarzyszyli im w drodze do i ze szkoły. Funkcjonariusze twierdzą, że monitorują na bieżąco wszystkie sygnały ze strony mieszkańców, jednak na chwilę obecną sytuacja jest opanowana. Wcześniej mężczyzna był już widziany w pobliżu innych szkół na Targówku m.in. SP nr 114 przy Remiszewskiej.

Straż Miejska:

O sprawę zapytaliśmy w Straży Miejskiej. - Patrol straży o podejrzeniu przebywania w rejonie SP 114 osoby nagabującej dzieci, został powiadomiony przez mieszkańca ok. trzy miesięcy temu - wyjaśnia WawaLove.pl Monika Niżniak z referatu prasowego SM. - Teren został objęty nadzorem prewencyjnym - podkreśla Niżniak. I dodaje, że od tego czasu nie wpłynęły kolejne zgłoszenia, ani od osób prywatnych, ani też pracowników szkół dotyczące podejrzanego zachowania osób dorosłych w stosunku do dzieci oraz że tego typu zdarzeń nie ujawniły również patrole skierowane w rejon placówek oświatowych.

d2p4nox

- Straż miejska jest w stałym kontakcie z dyrekcją tych, jak i innych placówek szkolnych. Szkoły i przyległe do nich tereny, w ramach codziennych zadań są patrolowane przez patrole szkolne dedykowane właśnie zapewnieniu bezpieczeństwu dzieci i młodzieży, które reagują w przypadku stwierdzenia wszelkich nieprawidłowości - mówi strażniczka. - W szkołach realizowane są także przez strażników miejskich zajęcia profilaktyczno – edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa, w tym dotyczące również zagrożeń związanych z kontaktem z osobą nieznajomą i zasad postępowania w takich sytuacjach - dodaje.

d2p4nox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p4nox
Więcej tematów