Trwa ładowanie...

Na koncie ma 13 włamań i kradzieży!

22-latkowi grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności!

Na koncie ma 13 włamań i kradzieży!
d49eez4
d49eez4

Na pytanie "co masz na koncie?" ten 22-latek mógłby odpowiadać długo. Konto ma bowiem bardzo bogate. Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 22-latka, który włamywał się do placówek handlowo-usługowych i kradł z nich pieniądze. We wszystkich przypadkach Sebastian M. działał podobnie - pod osłoną nocy wybijał szyby w drzwiach wejściowych. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od kwietnia tamtego roku dopuścił się 13 takich przestępstw.

Do pierwszego tego typu zdarzenia doszło w kwietniu minionego roku. Nieznany jeszcze wtedy sprawca włamał się do cukierni. Mężczyzna po wybiciu szyby w drzwiach wejściowych dostał się do sklepu i ukradł z niego kasetkę z pieniędzmi w kwocie 200 złotych.
Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia dokonali szczegółowych oględzin i zabezpieczyli wszystkie ujawnione ślady, w tym kluczowe, jak się później okazało ślady krwi pozostawione przez skaleczonego sprawcę włamania. Policjanci prowadzący sprawę zabezpieczyli wtedy także między innymi nagrania z monitoringu, które miały pomoc w ustaleniu sprawcy tego przestępstwa.

Od tamtej pory w Śródmieściu miały miejsce jeszcze inne bardzo podobne kradzieże z włamaniem. Między innymi do aptek, sklepów i innych placówek usługowych. Ostatnie miało miejsce w maju 2013 - było to włamanie do do zakładu fryzjerskiego, skąd sprawca zabrał 1500 złotych. We wszystkich tych przypadkach ginęły wyłącznie pieniądze, kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

d49eez4

Działania operacyjne przyniosły oczekiwany efekt i doprowadziły 28 maja do zatrzymania przez policjantów osoby podejrzanej o popełnienie tych przestępstw. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci postawili Sebastianowi M. zarzut kradzieży z włamaniem.

22-latek przyznał się do 13-stu czynów. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

d49eez4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49eez4
Więcej tematów