Trwa ładowanie...

Na Grochowie będzie stacja Veturilo!

Pojawi się najprawdopodobniej przy Rondzie Wiatraczna

Na Grochowie będzie stacja Veturilo!
d184fu1
d184fu1

Na 173 warszawskie wypożyczalnie Veturilo , po prawobrzeżnej stronie Warszawy znajdują się tylko 22, z czego na Grochowie - zero. Mieszkańcy tego rejonu chcą to zmienić. Jakiś czas temu ogłosili akcję "Chcemy veturilo dla Grochowa" i głośno domagają się zainstalowania stacji w tej okolicy. Jak widać, warto walczyć o swoje - pełnomocnik ratusza ds. rowerów ogłosił właśnie, że jednak można postawić stację na Grochowie. O lokalizację stacji pyta mieszkańców dzielnicy. Wyniki ankiety są jednoznaczne - najczęściej typowane jest Rondo Wiatraczna.

*__*

Dlaczego do tej pory nie było tu Veturilo? " Grochów to przedmieście" - powiedział niedawno jeden z urzędników odpowiedzialnych za rozwój sieci rowerowej w Warszawie. Z kolei władze dzielnicy mówią wprost, że na takie inwestycje nie mają pieniędzy. Stacja zostanie na Grochów przeniesiona z ul. Lubelskiej. - Na liście najpopularniejszych zajmuje 135. miejsce i jest wśród 5 najsłabszych stacji które możemy przesunąć (ponieważ pozostałe są finansowane przez dzielnice). Chcemy, by stacja stanęła w bardziej uczęszczanym punkcie dzielnicy Praga Południe - informuje pełnomocnik ratusza ds. rowerów.

d184fu1

Umowa miasta z firmą Nextbike kończy się 31 grudnia 2016 roku. Aby uruchomienie wypożyczalni było opłacalne - powinna funkcjonować minimum dwa sezony. Dlatego niedługo montaż nowych wypożyczalni zostanie wstrzymany aż do podpisania nowej umowy z operatorem (tym samym bądź nowym), czyli faktycznie do wiosny 2017 roku. - Pełnomocnik Prezydent Warszawy ds Komunikacji Rowerowej przyznał na swoim fanpejdżu na Fb, że wiosna 2014 roku jest ostatnim terminem powiększania systemu. - zwracają uwagę mieszkańcy Grochowa.

Jeśli ktoś chce oddać swój głos w sprawie lokalizacji grochowskiej stacji, może to zrobić TUTAJ .

Przeczytajcie też: Ryanairem do Madrytu!

d184fu1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d184fu1
Więcej tematów