Trwa ładowanie...

Na AK zabierają dwa pasy ruchu. Kolejne utrudnienia

Od dziś do 6 listopada trasa AK będzie zwężona o dwa pasy. Zmiany w ruchu związane są z budową kolejnej estakady

Na AK zabierają dwa pasy ruchu. Kolejne utrudnienia
d3lq2ss
d3lq2ss

Od piątku, 24 października od godz. 10.00 w rejonie węzła Modlińska zwężone zostaną główne nitki Trasy Toruńskiej. Na obydwu jezdniach głównych tras będą wyłączone z ruchu lewe pasy. Taka organizacja ruchu związana jest z budową podpór jednej z estakad i będzie obowiązywała do 6 listopada. Może się to wiązać z dużymi utrudnieniami na drodze, zwłaszcza podczas zbliżającego się święta 1 listopada. Jadący w kierunku Targówka kierowcy mogą utknąć w niemałym korku.

Zaledwie dwa dni temu na trasie AK nastąpiły duże zmiany w organizacji ruchu. Dotychczas jeździliśmy mostem Grota – Roweckiego tylko południową częścią trasy, podczas gdy na północnej trwały prace remontowe. Teraz ruch w obydwu kierunkach został całkowicie przeniesiony na drugą stronę i jadący mostem kierowcy mogą cieszyć się nową, wyremontowaną nawierzchnią.

Utrudnienia związane są z przebudową przez GDDKiA Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8. Zakres prac to m.in. zmiana szerokości jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK w następujące zespoły: zespół węzłów: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka, zespół węzłów: Wisłostrada – Modlińska, budowa i przebudowa jezdni zbierająco-rozprowadzających, przebudowa lokalnego układu komunikacyjnego, budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Rozebrane i zbudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe; natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy Most gen. S. Grota–Roweckiego. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r. Wykonawcą prac jest firma Metrostav Polska S.A.

d3lq2ss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lq2ss
Więcej tematów