Trwa ładowanie...

Muzyka, światło i obraz w kosmicznej oprawie. Koncert na SGGW

Muzyka, którą będzie można na nim usłyszeć, inspirowana jest fizyką, astronomią i kosmosem

Muzyka, światło i obraz w kosmicznej oprawie. Koncert na SGGW
d4m9zpl
d4m9zpl

W sobotę 22 listopada w Kryształowej Auli na SGGW odbędzie się niezwykły koncert. Muzyka, którą będzie można na nim usłyszeć, inspirowana jest fizyką, astronomią i kosmosem.

W odpowiedzi na coraz bardziej niesamowite doniesienia ze świata nauki koncert Muzyka Kosmosu będzie artystyczną próbą przedstawienia Wszechświata. Podczas koncertu słuchacze zostaną przeniesieni w wyjątkowa podróż. W trakcie wieczoru zabrzmią utwory młodych, polskich kompozytorów muzyki współczesnej. Efekt zostanie wzmocniony poprzez wyświetlane w trakcie utworów projekcje obrazów. Dotyczyć one będą zjawisk kosmicznych i Wszechświata, a dzięki specjalnemu oświetleniu wnętrza sali koncertowej – słuchacze zostaną przeniesieni w niezwykły świat, w którym brzmienia dźwięków odbiegają od tych codziennych, ziemskich* - przekonują organizatorzy___*_

Pomysłodawczynią projektu jest reżyser, autor tekstów i muzyki – Maja Baczyńska, realizująca projekty filmowo-muzyczne. Koncertowi towarzyszyć będzie interdyscyplinarna konferencja naukowa poświęcona związkom muzyki i kosmosu: "Harmonia mundi – sacra et profana". Konferencja odbędzie się 21 listopada 2014 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (Sala Senatu), ul. Okólnik 2, w godz. 10:00-17:30.

d4m9zpl

Wykonawcami koncertu będą:

• Chór Kameralny Varsoviae Regii Cantores

• Chór Kameralny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

• Wojciech Błażejczyk - gitara elektryczna, obiektofony, live electronics

• Marta Olko - reżyseria dźwięku

• Leszek Lorent - multiperkusja

• Joanna Maluga - dyrygent

Koncert odbędzie się w sobotę, 22 listopada 2014 roku, o godzinie 19:00 w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, przy ul. Nowoursynowskiej 166 na warszawskim Ursynowie. WSTĘP WOLNY.

d4m9zpl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m9zpl
Więcej tematów