Trwa ładowanie...

Motocyklista mknie pomiędzy autami. Zatrzymuje go niespodziewana blokada

Film pokazuje nietypowe zachowanie podczas przejazdu ulicami zakorkowanej Warszawy.

Motocyklista mknie pomiędzy autami. Zatrzymuje go niespodziewana blokada
d1vfc8a
d1vfc8a

Tytuł materiału to: "Szeryf w taksówce" i nie jest on przypadkowy. W środku dnia, pomiędzy stojącymi w korku samochodami przejeżdża motocyklista. Porusza się płynnie do momentu, kiedy napotyka na swojej drodze taksówkarza. Ten zauważając przejazd postanawia zablokować motor mknący między dwoma pasami ruchu.

W zakorkowanej stolicy omijanie przez jednoślady samochodów stojących w korku jest zjawiskiem dosyć powszechnym. Również w sposób zaprezentowany na filmie. Przepisy prawa o ruchu drogowym są w tym zakresie dość nieprecyzyjne. Mówią jedynie, że główną zasadą powinno być zachowanie maksymalnej ostrożności, w tym np. właściwego odstępu od znajdującego się obok auta . Kierujący pojazdem nie może też zajmować więcej, niż jednego pasa jezdni a omijanie aut jest obwarowane wieloma ograniczeniami. Dlatego, choć prawo nie zabrania jednośladom poruszania się pomiędzy samochodami, to muszą one dostosować się do wytycznych i przede wszystkim nie powodować zagrożenia.

Jak w takim razie ocenić reakcję kierowcy taksówki? Zinterpretował przejazd motocykla jako nieprawidłowy lub też jego zachowanie związane było z irytacją spowodowaną staniem w korku. Warto podkreślić, że trudności w przejeździe ulicami Warszawy występują dosyć często, i nie tylko ze względu na zachowanie bezpieczeństwa w ruchu, warto pamiętać o wzajemnej kulturze i szacunku.

d1vfc8a
d1vfc8a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vfc8a
Więcej tematów